Zarabianie

Aktualizacja stron internetowych jako sposób na dodatkowy dochód

Napisane przez Redakcja

Strony internetowe są tak liczne, że ciężko jest określić, ile ich tak naprawdę mieści nasza sieć. Obecnie niemal każda firma, każda osoba oferująca jakiekolwiek usługi czy produkty posiada swoją stronę w sieci. Dodatkowo, istnieje także niezliczona ilość sklepów internetowych, portali informacyjnych, społecznościowych, forów, czy blogów. Wszystkie te strony wymagają jednak tego, by ktoś je stworzył, ktoś o nie dbał i ktoś aktualizował wszystkie informacje, jakie są na nich zamieszczane.

Strona internetowa to wspaniała wizytówka w sieci, z której korzysta niezliczona ilość osób i firm. Większość z nas, zanim uda się do lekarza, fryzjera, czy nawet na weekend do hotelu, najpierw sprawdza to miejsce w sieci. Analizujemy zawarte tam informacje, staramy się dowiedzieć na ten temat jak najwięcej i regularnie szukamy najistotniejszych informacji w sieci. Strona internetowa jest do tego najlepszym narzędziem, bowiem stanowi idealny sposób na to, by komunikować się z potencjalnymi klientami czy informować o najistotniejszych sprawach. Żeby jednak strona w internecie mogła jak najlepiej spełniać swoją funkcję, musi być regularnie aktualizowana. To zaś okazja na to, by zarabiać.

Dlaczego można łatwo zarabiać na aktualizacji stron?

Każdy, kto kiedykolwiek tworzył stronę doskonale wie, że musi być ona regularnie aktualizowana. Ważne jednak, że nie każdy potrafi się tym zająć. Jeśli ktoś skorzystał z pomocy profesjonalisty przy tworzeniu swojej witryny internetowej, najprawdopodobniej może mieć także problem w tym, by poprawnie obsłużyć ją od strony technicznej i aktualizować wszystkie programy, wtyczki czy informacje zawarte na stronie. To rodzi kolejny sposób na to, w jaki sposób możemy zarabiać dzięki stronom w sieci. Najłatwiejszym sposobem jest bowiem oferowanie takim osobom obsługi technicznej strony internetowej. W zależności od tego, jak wiele pracy może to wymagać, możemy zaoferować różne ceny. Za proste i szybkie zadania może to być na przykład kwestia kilkudziesięciu złotych, zaś w przypadku tych bardziej skomplikowanych zadań, cena za wsparcie techniczne w prowadzeniu strony może osiągać nawet kilkaset złotych.

Czego potrzebujesz, by zarabiać na wsparciu technicznym dla stron internetowych?

Przede wszystkim, niezbędna jest podstawowa wiedza w tym temacie. Większość stron w sieci obsługiwana jest przez WordPress, co znacznie ułatwia zadanie. Wystarczy bowiem, że nauczymy się obsługi stron internetowych na kilku podstawowych platformach, a będziemy w stanie zaopiekować się niemal każdą stroną. Ponadto, warto mieć w tym zakresie jakiekolwiek doświadczenie. Można na przykład stworzyć własną stronę internetową i dzięki prowadzeniu jej, zdobywać doświadczenie. Dla większości osób obsługa jest wówczas dość prosta i intuicyjna, dzięki czemu bez problemu uda się udzielać takiego wsparcia innym. Aby zarabiać na wsparciu dla stron internetowych, warto być także systematycznym, kreatywnym, upartym w poszukiwaniu zleceń, nie zrażać się niepowodzeniami, a także mieć pewność siebie podczas kontaktów z potencjalnymi klientami. Dzięki temu bez trudu uda się pozyskiwać i realizować zlecenia, a tym samym zarabiać naprawdę godziwe pieniądze.

Gdzie szukać zleceń na wsparcie techniczne stron internetowych?

Najwięcej tego rodzaju zleceń znajdziemy na portalach internetowych. Zarówno dla wolnych strzelców, jak i w tradycyjnych portalach ogłoszeniowych. Tam znajdziemy zdecydowanie największą liczbę tego rodzaju ofert, gdyż do takich portali ogłoszeniowych wiele osób ma najłatwiejszy dostęp i zna je dość dobrze. Wyszukanie portali dla osób zajmujących się specjalistycznie takimi zleceniami bywa dla wielu osób trudne. Jeśli więc chcemy znaleźć najwięcej tego rodzaju zleceń, szukajmy tam, gdzie każdy może dotrzeć bez wysiłku. Portale społecznościowe, popularne miejsca do zamieszczania ogłoszeń związanych z ofertami pracy bądź nawet bezpośrednio do właścicieli stron internetowych. Każdy sposób jest dobry do tego, by znaleźć osoby, które potrzebują pomocy w tym zakresie i zacząć świadczyć takie wsparcie.

Ile można zarobić na wsparciu technicznym dla stron w internecie?

W zależności od rodzaju strony i prac, jakie trzeba na nich wykonać, mogą to być jednorazowe zlecenia, za które można otrzymać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, bądź zlecenia stałe. W ich przypadku najczęściej wybiera się opcję na zasadach abonamentowych, czyli zleceniodawca co miesiąc płaci np. 200 – 300 złotych za obsługę strony internetowej, a zleceniobiorca w tym czasie regularnie sprawdza działanie strony, uzupełnia dane o firmie, aktualizuje informacje i zamieszcza najświeższe wieści. Taka obsługa strony sprawdza się przede wszystkim w przypadku stron internetowych sklepów, lokali gastronomicznych czy usługowych, jak choćby kosmetyka czy fryzjerstwo i wiele innych. Wsparcie techniczne dla takich miejsc jest bardzo ważne, jeśli chcemy utrzymać stały kontakt z klientami, natomiast nie każdy właściciel takiego miejsca, mimo że już posiada swoją stronę w sieci, potrafi poprawnie ją obsłużyć. Warto oferować takim osobom swoją pomoc, bowiem przy założeniu, że znajdziemy kilka lub kilkanaście stron, nad którymi będziemy sprawować opiekę, możemy zarobić nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie i to bez wychodzenia z domu. Czas, jaki będzie poświęcany na obsługę stron jest naprawdę nieduży, może to być do kilku godzin dziennie, w zależności od ilości takich stron i zakresu prac, jakie będzie trzeba wykonywać. Jeśli jednak regularnie będziemy dbać o strony internetowe, nie będzie to nigdy zbyt dużo pracy, natomiast kwoty, jakie otrzymamy za takie zajęcia będą spore. Pozyskując odpowiednią ilość klientów można w krótkim czasie zrezygnować z pracy na etacie na rzecz opieki nad stronami internetowymi z dowolnego miejsca na ziemi.