Będzie kontynuacja “Samotności w sieci” – spotkanie autorskie z J. L. Wiśniewskim

Wczoraj w jednym z warszawskich Empików odbyło się spotkanie autorskie poświęcone książce “Eksplozje” Janusza Leona Wiśniewskiego. Jak możemy przeczytać na stronie wydawnictwa Wielka Litera, publikacja jest literackim podarunkiem dla wszystkich kobiet. Choć sama książki jeszcze nie czytałam, po wczorajszym spotkaniu myślę, że w ciemno mogę się z tym zgodzić i zaryzykować stwierdzenie, że jest to podarunek, z którego będziemy bardzo zadowolone. No bo któż zna lepiej kobiecą duszę, jeśli nie Janusz Leon Wiśniewski?

“Eksplozje” to zbiór ośmiu opowiadań autora, na które odpowiedzieli swoimi opowiadaniami zaproszeni przez wydawnictwo goście, wspaniali, wrażliwi mężczyźni: Tomasz Jastrun, Alek Rogoziński, Paweł Paliński, A. J. Gabryel, Ahsan Ridha Hassan, Jacek Melchior, Daniel Odija oraz Igor Brejdygant.

Wczorajszy wieczór wypełniony był rozmowami o kobietach, o życiu i oczywiście o miłości. Janusz Leon Wiśniewski i Alek Rogoziński zdradzili nam swój sekret dogłębnej znajomości kobiecej natury, w przypadku pana Janusza to między innymi niezliczona ilość przeczytanych książek o psychologii kobiet, zaś Alek miał to szczęście, że jako student pracował w charakterze informatyka w ZUS’ie, gdzie jako rodzynek, mógł eksperymentować na żywych organizmach. :) Natomiast Tomasz Jastrun i Igor Brejdygant prowadzili bardzo interesującą polemikę, dotyczącą wyższości powieści nad opowiadaniem i odwrotnie. Pan Tomasz zwrócił uwagę, że czytelnicy zdecydowanie wolą powieści, od krótkich opowiadań. Te drugie gorzej się sprzedają i są znacznie rzadziej wypożyczane z bibliotek. Trochę to zaskakujące, że w dzisiejszym pędzącym za własnym ogonem świecie, w którym dąży się do tego, aby przekaz był jak najbardziej zwięzły, czytelnik jednak preferuje formę zdecydowanie bardziej obszerną. Choć ja to w zasadzie rozumiem, czasem nawet najdłuższa powieść, kończy się zdecydowanie za szybko i człowiek nie wie, co ma ze sobą począć.

A skoro mowa o powieściach… Najważniejsza wiadomość wczorajszego wieczoru. Tadam tadaaam! Będzie kontynuacja książki, która kilkanaście lat temu skradła serca i umysły milionów kobiet na całym świecie. Tak , dobrze czytacie, Janusz L. Wiśniewski oficjalnie potwierdził, że pisze drugą część “Samotności w sieci”!!! W życiu bohaterów minęło 20 lat, syn głównej bohaterki jest już dorosłym facetem i będzie nam dane spojrzeć na to, co się wydarzyło, jego oczami. Nic więcej nie powiem, nic więcej nie wiem, książka ukaże się najprawdopodobniej w maju 2018 roku i zostanie oczywiście wydana pod innym tytułem.

Nie wiem jak Wy, ale ja jaram się jak tysiąc pochodni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.