Zarabianie Zarabianie przez internet

Coaching i mentoring online

Napisane przez jes@21tcudnie2

Coaching i mentoring w dzisiejszych czasach to bardzo popularne dziedziny, z których coraz więcej osób chętnie korzysta. Wynika to przede wszystkim z faktu, że coraz więcej osób chce zadbać o swój rozwój osobisty, zaś dzięki pomocy mentora jest to o wiele łatwiejsze niż kiedyś.

Zadaniem coacha jest przede wszystkim wsparcie osoby w rozwoju, wskazanie kierunków najbardziej odpowiednich do prowadzenia tego rozwoju, czy też motywowanie do działania. W obecnych czasach takie właśnie usługi stają się niezwykle popularne, co nie tylko daje wielkie możliwości osobom, które chcą korzystać z pomocy mentora, ale również daje coraz większe szanse na zarabianie. W dobie internetu nie musimy już korzystać z zajęć prowadzonych bezpośrednio z takimi osobami, bowiem dzięki programom internetowym, licznym aplikacjom i połączeniom audiowizualnym, możemy spotykać się online z każdą osobą na całym świecie.

Na czym polega coaching online?

Coaching stanowi formę pomocy i jego zadaniem jest przede wszystkim wspieranie drugiego człowieka w rozwoju. Polega to przede wszystkim na tym, by wyznaczyć możliwe do zrealizowania cele, wskazać sposób, w jaki można te cele osiągnąć, a także motywowanie do ich realizacji. Dzięki wsparciu mentora, nawet osoby, którym rzadko udawało się osiągnąć swoje założone cele są w stanie zrealizować je i osiągnąć sukces. W przypadku coachingu online chodzi przede wszystkim o to, że spotkania z klientami odbywają się za pośrednictwem internetu. Mentor może wspierać swojego podopiecznego za pomocą aplikacji w telefonie, mediów społecznościowych, wiadomości sms czy e-mail, a także poprzez połączenia telefoniczne i audio-wideo dostępne za pośrednictwem internetu. To z nich najczęściej korzysta się w coachingu online. Jednocześnie, takie wsparcie jest bardzo pomocne i skuteczne. Warto także nadmienić, że istnieje kilka rodzajów coachingu. Do najpopularniejszych należy coaching osobisty, biznesowy, managerski i coaching kariery. W każdym z nich chodzi o coś zupełnie innego, a możliwości osiągnięcia sukcesu zawsze są tak samo duże.

Kto może zostać coachem?

W zależności od tego, jaki rodzaj coachingu chcemy oferować, przydatne są inne umiejętności i kwalifikacje. W przypadku coachingu związanego z karierą, najlepiej sprawdzają się doradcy zawodowi. W przypadku coachingu biznesowego i managerskiego dobrze radzą sobie przede wszystkim doświadczeni przedsiębiorcy, znawcy biznesu i rynku pracy. Jeśli natomiast chodzi o coaching osobisty, niezastąpiony może okazać się psycholog lub pedagog. Jednak do tego, by wykonywać taki zawód nie musimy ukończyć wcale tego rodzaju studiów. Jeśli należy do osób o wysokich umiejętnościach interpersonalnych, wrażliwości na drugiego człowieka, potrafimy słuchać i motywować, w większości wypadków wystarczą odpowiednie kursy i szkolenia. Na rynku istnieje wiele możliwości dokształcania się, aby móc z powodzeniem pełnić zadania coacha. Wystarczy jedynie wybrać najlepszą opcje dla siebie, podnieść swoje umiejętności w tym zakresie i rozpocząć trenowanie innych.

Jak zarabiać na coachingu?

Przede wszystkim, należy postawić określone cele przed samym sobą. Zbudować markę i stać się dla innych wzorem do naśladowania, przewodnikiem i osobą godną zaufania. Następnie, można zacząć oferować swoje usługi w różnych miejscach. Media społecznościowe, portale z ofertami, fora internetowe to miejsca, do których warto zajrzeć w pierwszej kolejności. Wszędzie tam powinniśmy pozostawić namiary na siebie i złożyć ofertę, na którą inni mogliby odpowiedzieć. Ponadto, warto na początek zadbać o nieco niższe ceny, poprosić swoich klientów o pierwsze opinie i recenzje, a dopiero w późniejszym czasie można podnosić wartość swoich usług. W ten sposób będzie najłatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów i zapewnić ich o jakości świadczonych usług. Ta jakość wydaje się być tutaj kluczowa, jeśli chcemy zajmować się coachingiem na poważnie i zarabiać wystarczająco dużo, by nie musieć prócz tego wykonywać pracy na etacie.

Ile może zarobić dobry coach?

Przeciętnie, za sesję godzinną z coachem możemy spodziewać się ceny od 100 do 500 złotych. Jest to uzależnione przede wszystkim od tego, jaką markę wyrobił sobie już dany coach. Jeśli jest to osoba początkująca, ceny z pewnością będą niższe. Doświadczona osoba, świadcząca swoje usługi już od dłuższego czasu i mająca realne efekty swoich działań oraz referencje zadowolonych klientów może wziąć nawet 500 złotych za jedno spotkanie. Te ceny obowiązują również w przypadku mentoringu online. Nie da się bowiem ukryć, że zarówno działania coacha są bardzo skuteczne, co i zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest olbrzymie. Najlepsi w tej branży odbywają po kilka spotkań dziennie, dzięki czemu ich zarobki w skali miesiąca mogą sięgać nawet do 50 000 złotych, co wydaje się być niezwykle wysoką kwotą. Jeśli jednak nie brakuje nam pewności siebie, potrafimy zmotywować kogoś do osiągnięcia wymarzonego celu, to nie zabraknie nam również tej umiejętności, by założyć dla siebie cel na poziomie np. 10 000 złotych miesięcznie i osiągnąć go. Nie bójmy się także nieustannie dokształcać i szkolić. Dzięki kursom, szkoleniom i cennym pozycjom z księgarni możemy zdobyć wiedzę i umiejętności do tego, by zostać jednymi z najlepszych mentorów w okolicy, a przy tym osiągać ogromne dochody. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zająć się coachingiem online na poważnie, zastanów się również nad swoimi możliwościami i umiejętnościami. Czasem wystarczy bardzo niewiele, aby znacznie lepiej radzić sobie z motywowaniem innych do działania, a co za tym idzie, stać się bardzo skutecznym mentorem. Nie obawiajmy się wyznaczać drogi innym osobom, planujmy przy tym również swoją własną i zarabiajmy na tym.