Ankiety Zarabianie przez internet

Czy na ankietach i reklamach można zarobić?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Wielu z nas szuka dodatkowych źródeł dochodu. Nawet, jeśli nasze możliwości są ograniczone i nie możemy np. oddać się pracy zarobkowej po za miejscem zamieszkania, coraz częściej decydujemy się wykorzystać możliwości, jakie oferuje nam zarobkowanie w domu. Jakie są skuteczne i najlepsze sposoby na to, by podreperować domowy budżet pracując zdalnie?

Do bardzo znanych i chętnie wykorzystywanych sposobów na taki dodatkowych przychód należą reklamy i ankiety. Chodzi o to, by osoba chcąca sobie dorobić klikała w reklamy bądź odpowiadała na pytania zawarte w ankiecie, które to służą najczęściej badaniu opinii publicznej i dowiadywaniu się czegoś na temat społeczeństwa. Zwłaszcza w przypadku wyrażania własnych opinii na jakiś temat możemy zdobywać dość atrakcyjne kwoty za każdą wypełnioną ankietę. W przypadku oglądania reklam są to zwykle nieco niższe stawki, ale również bardzo atrakcyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie wymaga to od nas niemal żadnej angażującej pracy.

Ankiety i reklamy – jak to działa?

Zarabiając na ankietach czy oglądaniu reklam na początek powinniśmy wybrać jakiś portal internetowy, który pozwoli nam generować takie przychody. Niektóre z serwisów internetowych cieszą się większą, inne zaś mniejszą popularnością. Niektóre serwisy wysyłają do nas wiadomości e-mail, gdy tylko pojawi się na ich stronie ankieta, którą możemy wypełnić. Zdarzają się nawet ankiety, za których wypełnienie możemy otrzymać do kilkunastu złotych, co jest szczególnie atrakcyjną propozycją dla osób, którym zależy na szybkim osiąganiu przychodów. Pamiętajmy jednak, że serwisy te mają określoną najniższą kwotę, od której wykonywana jest wypłata środków. Co to oznacza? Że trzeba np. uzbierać na początek 40 zł, 50 zł, czy 100 zł, aby móc dokonać wypłaty swoich środków. Dlatego ważne jest zaangażowanie w te działania i systematyczność. Bez tego niemal niemożliwym jest, aby osiągnąć wymarzony, dodatkowy dochód. Istnieją również serwisy, które za wypełnianie ankiet i wyrażanie swoich opinii nagradzają swoich użytkowników bonami podarunkowymi do sklepów odzieżowych i innych. Przed podjęciem takiej współpracy z serwisem oferującym dodatkowy dochód za wypełnianie ankiet warto jednak upewnić się, czy jest on wypłacalny. W większości wypadków nie ma z tym problemów, ale zdarzają się i te mniej uczciwe strony internetowe, na które trzeba uważać. Decydując się na wypełnianie ankiet i współpracując z kilkoma serwisami można zyskać od kilku do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Co więcej, działanie na takich portalach nie wymaga od nas wyjątkowych umiejętności czy kompetencji. Wystarczy trochę czasu, zaangażowania, chęci i systematyczności. Niemal każdy serwis posiadający ankiety oferuje również zarabianie na oglądaniu reklam. Ich ilość jest jednak limitowana.

Od czego zależy, jak często możemy otrzymywać ankiety do wypełniania?

Na początek trzeba pamiętać, że portale oferujące ankiety do wypełnienia są świetnie zabezpieczone przed ewentualnymi oszustwami. Jeśli chcesz otrzymywać ankiety do wypełniania, musisz udzielać prawdziwych, rzetelnych odpowiedzi, nie zaznaczać ich „na chybił-trafił”, czy bez przeczytania pytania. Jest to podstawowa zasada, którą łamiąc możemy spodziewać się, że dostęp do ankiet zostanie nam znacznie ograniczony. Kolejną kwestią zwiększającą ilość ankiet, jakie otrzymujemy jest stopień dopasowania profilu konsumenta do potrzeb zleceniodawcy. Jeśli stopień dopasowania jest zbyt niski, nie otrzymamy ankiet do wypełnienia, bowiem nasz głos w danej sprawie będzie zbyt mało znaczący. Np. jeśli zleceniodawcą jest dealer samochodowy, a ankieter to osoba bez prawa jazdy, o niskich przychodach i nie planująca dokonać zakupu samochodu, to wypełnienie ankiety przez taką osobę nie będzie miało najmniejszego sensu. Pamiętajmy bowiem, że ankiety to sposób wielu firm na to, by poznać bliżej swoich potencjalnych klientów, ich potrzeby, plany, marzenia czy zdanie na jakiś temat. Jest to także sposób na sprawdzenie, czy podjęte działania marketingowe firmy przynoszą spodziewane efekty i czy udaje się efektywnie docierać do potencjalnych klientów, czy też należy coś zmienić.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet i oglądaniu reklam?

W zależności od wybranego serwisu, na oglądaniu reklam można zarobić od kilku do kilkudziesięciu groszy dziennie. Dlatego jest to jedynie dodatkowy sposób na zarobkowanie. Głównym w tym przypadku jest wypełnianie ankiet. Za każdą z nich można otrzymać od 1 zł do nawet 30 zł w wyjątkowych przypadkach. Najczęściej są to jednak wartości oscylujące wokół 3 zł do 10 zł za każdą wypełnioną ankietę. Będąc aktywnym na tych serwisach można więc każdego miesiąca otrzymać wypłatę środków z takiego portalu i uzbierać naprawdę przyjemną kwotę przy minimalnym zaangażowaniu. Wypełnianie ankiet czy oglądanie reklam nie wymaga od nikogo dużej ilości poświęconego czasu czy posiadania wyjątkowej wiedzy czy doświadczenia w tym zakresie. Jest idealne dla osób początkujących. Nie potrzebny jest żaden wkład finansowy, a zarabiać w ten sposób może każdy. Nawet osoby, które jeszcze nie ukończyły 18 lat, są na rencie, emeryturze, bądź chcą sobie w czasie wolnym od pracy dorobić, bez trudu mogą to zrobić dzięki ankietom i reklamom. Nie jest to co prawda sposób na realny i stały dochód, jednak w ramach podreperowania domowego budżetu sprawdzi się doskonale. Pamiętajmy bowiem, że w przypadku tej formy zarabiania nie wszystko zależy od naszego czasu wolnego i zaangażowania, ale również od dostępności ankiet. Możliwość osiągania przychodów jest więc w tym przypadku ograniczona z uwagi na limit dziennie oglądanych reklam i konieczność odpowiedniego dopasowania respondentów do wymagań firm zlecających poszczególne badania ankietowe.