Zarabianie

Czy na pisaniu tekstów można zarobić?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Pisanie tekstów na czyjeś zlecenia to jedna z najbardziej popularnych metod zarabiania w internecie. W zależności od jakości tekstów, nie zawsze duże umiejętności są potrzebne, by móc osiągnąć jakikolwiek przychód. Ile jednak można osiągnąć na pisaniu tekstów? Jakie teksty najlepiej się sprzedają, a jakie są najlepiej płatne?

Zarabianie na pisaniu tekstów na czyjeś zlecenie może odbywać się na różnych zasadach. Copywriter może oferować swoje usługi samodzielnie, rozsyłając swoją ofertę do firm i zleceniodawców zajmujących się reklamą w sieci. Może również stworzyć swoje portfolio i pozostawić kontakt do siebie, by zainteresowane zakupem różnych tekstów firmy czy osoby mogły ustalić rodzaj i propozycję współpracy. Zarabianie na tekstach umożliwiają również różnego typu portale internetowe, które łączą zleceniodawców z copywriterami. Za pośrednictwem takich portali można znaleźć najwięcej zleceń, za które w szybkim czasie można uzyskać zadowalające przychody. Copywriter może również poszukiwać zleceń na portalach z ogłoszeniami, gdzie również coraz częściej pojawiają się propozycje krótszej bądź dłuższej współpracy z osobami, które zajmują się na przykład pozycjonowaniem stron internetowych i potrzebują do współpracy kogoś, kto będzie potrafił dużo i ciekawie pisać.

Czy na pisaniu tekstów można zarobić?

Tak, jeśli poświęci się temu zajęciu naprawdę dużo czasu. Przy kilku godzinach dziennie, można miesięcznie zarobić nawet około 1000 zł. Jednak wymaga to systematyczności, samozaparcia, obowiązkowości i sporej motywacji. Ponadto, jeśli chcemy otrzymywać dużo zleceń, by moc rzeczywiście osiągać zadowalające dochody, koniecznym jest pisanie tekstów dobrej jakości. Do tego zwykle potrzebne są odpowiednie umiejętności i ogromna kreatywność. Bez niej stworzenie ciekawych i przydatnych treści nie jest możliwe. Jeśli chcemy zarabiać na pisaniu tekstów, musimy zapewnić sobie odpowiednie warunki do tego i pozwolić sobie na sporą ilość czasu, jaki poświęcimy własnie na to zajęcie. Jeśli chcemy zajmować się pisaniem tekstów i w między czasie wykonywać inne obowiązki, możemy szybko zacząć pisać znacznie gorszej jakości teksty, a tym samym mniej na nich zarabiać. Chcą osiągać wysokie przychody, trzeba zawsze starać się pisać jak najciekawsze teksty.

Na jakich tekstach można najwięcej zarobić?

Największe przychody osiąga się na pisaniu tekstów wysokiej jakości. Artykuły, które dotyczą konkretnego tematu i wnoszą rzeczywista wiedzę dla czytelnika są zdecydowanie najlepiej opłacanymi tekstami. Większą kwotę można osiągnąć jedynie za teksty pisane w języku obcym. Jeśli znamy w wystarczającym stopniu język obcy, możemy podjąć się pisania i tłumaczenia tekstów. Wówczas nasze przychody znacznie wzrosną, a w ciągu miesiąca będzie można zarobić nawet dwa razy więcej niż w przypadku pisania wyłącznie tekstów w języku polskim. Największy przychód generują jednak nie same tłumaczeni, ale pisanie wartościowych artykułów w obcym języku. Za takie zlecenia można zarobić nawet kilka tysięcy złotych w ciągu każdego miesiąca. jednakże, doskonała znajomość języka obcego jest tutaj koniecznością. Copywriterzy, którzy jedynie tłumaczą teksty mogą zarobić wystarczającą kwotę, by utrzymać się ze swoich zarobków, zapewniając sobie minimum. Jednak osoby, które potrafią doskonale pisać w języku obcym, nie tylko tłumacząc teksty, ale również samodzielnie tworząc wysokiej jakości artykuły mogą osiągać takie przychody, które zapewnią im wyższy komfort życia. Jeśli jednak zależy nam wyłącznie do podreperowaniu domowego budżetu, możemy to zrobić przy pomocy pisania tekstów w naszym rodzimym języku.

Czy pisanie tekstów może zastąpić nam pracę na etacie?

Wielu copywrterów ma nadzieję, że ich umiejętności i zaangażowanie w wykonywane zadania będzie wystarczająca, by mogli zrezygnować z pracy na etacie i utrzymać się wyłącznie z samego pisania. Jednak nie jest to możliwe na dłuższą metę. Codzienne pisanie dużej ilości wartościowych artykułów sprawia, że kreatywność jest mocno eksploatowana, aż po krótkim czasie człowiek przestaje mieć już tak duże zaangażowanie do pisania tekstów, przestaje mieć tyle pomysłów co na początku, aż ilość zleceń zaczyna szybko spadać. W dość krótkim czasie może pojawić się syndrom podobny do wypalenia zawodowego, który pojawia się najczęściej wśród zawodów, które wymagają od nas ogromnej kreatywności. Aby temu zapobiec, należy pamiętać, żeby regularnie wypoczywać, nie dopuszczać do zbyt dużego nagromadzenia się zleceń do wykonania, a także pozwalać sobie często na małe nagrody za to, co już się wykonało. Wówczas mamy największe szanse na to, że przez długi czas będziemy mogli uzyskiwać zadowalające przychody z pisania tekstów. Jednak rezygnacja z pracy zawodowej nie jest raczej możliwa.

O czym trzeba pamiętać zarabiając na pisaniu tekstów?

Przede wszystkim o tym, by jak najlepiej zaplanować swoje zadania. Trzeba odpowiednio zaplanować swój dzień, aby na wszystko wystarczyło czasu. Ponadto, ważne jest by zarejestrować się w kilku portalach z ogłoszeniami dla copywriterow. Tam możemy regularnie otrzymywać zlecenia, za które będzie nam wypłacane wynagrodzenie, jeśli tylko osiągniemy minimalny próg do wypłaty. W różnych serwisach są to różne kwoty, najczęściej jednak poniżej 100zł. Oznacza to, że sprawny copywrter może dokonywać wypłaty środków nawet kilka razy w miesiącu, zyskując dzieki temu dodatkowe środki pieniężne. Decydując się na pracę związaną z pisaniem tekstów musimy także wyznaczyć sobie cel, który będzie nas motywować do działania. Bez tego możemy szybko stracić chęci do wykonywania tych zleceń. jeśli jednak zaplanujemy sobie, że np. za zarobione pieniądze opłacimy wymarzone wczasy, z pewnością uda nam się uzbierać oczekiwaną sumę.