Zarabianie Zarabianie przez internet

Dropshipping, co to jest?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Każdy, kto posiada własny sklep online chciałby zarabiać na nim jak najwięcej. Choć nie wydaje się to proste, to dzięki kilku podstawowym sposobom możemy w mig okiełznać wszelkie przeciwności i rozpocząć skuteczne zarabianie na swoim sklepie. Przy okazji uskuteczniania zarobkowania na sklepie online coraz częściej pojawia się termin dropshipping. Czy jest i kto najwięcej na nim skorzysta?

Termin dropshipping pojawił się stosunkowo niedawno i ma on zastosowanie przy sprzedaży internetowej. Jest jednym z modeli działań logistycznych, a jego głównym założeniem jest przeniesienie całego procesu dostawy zakupionego towaru na dostawcę. Jeśli więc prowadzisz sklep internetowy bądź zamierzasz taki założyć, sprawdź koniecznie czym jest dropshipping i w jaki sposób możesz dzięki niemu zyskać.

Jak działa dropshipping w praktyce?

Na początek warto dowiedzieć się, jak właściwie działa ten model. Choć może na to nie wyglądać, to mechanizm działania tego modelu jest dość prosty. Zgodnie z tą metodą, zadaniem właściciela sklepu internetowego jest gromadzenie zamówień, prowadzenie sprzedaży online, sklepu i strona marketingowa dla danej działalności. Następnie, wszystkie zamówienia przekazuje się dostawcy, czyli producentowi danego towaru, hurtowni itp. Ten podmiot zaś odpowiedzialny jest za to, by dostarczyć kupującemu towar, który został zakupiony w Twoim sklepie. Innymi słowy, kiedy klient dokona zakupu w Twoim sklepie internetowym, informacja o zamówieniu przekazywana jest bezpośrednio do hurtowni lub producenta, który wysyła zamówiony towar do klienta. Właściciel sklepu internetowego otrzymuje prowizję od sprzedaży, zaś hurtownia czy producent zyskuje na samej sprzedaży swoich towarów.

Najistotniejsze w tej metodzie sprzedaży

Jak nie trudno się domyśleć, najistotniejszym w tym modelu jest to, by dotrzeć do klientów. Trzeba więc zadbać o reklamę, pozycjonowanie sklepu w sieci i dążenie do tego, by jak najwięcej osób dowiedziało się o możliwości zrobienia zakupów w naszym sklepie i poznało wszelkie korzyści, jakie może dzięki temu zyskać. W tym celu warto sięgać po wszelkie możliwości, jakie daje nam internet. Reklamy AdWords, optymalizacja SEO, własny blog firmowy, ale i porównywarki cen, media społecznościowe, e-mail marketing, reklamy graficzne czy choćby współpraca z blogerami, vlogerami czy instagramerami. Ważne dla posiadacza sklepu internetowego, by pozyskać jak najwięcej klientów, wygenerować jak największy ruch na stronie, aby osiągać jak największe przychody.

Kto może skorzystać z dropshippingu?

Model ten sprawdza się idealnie w wielu sytuacjach. Wśród nich na uwagę zasługuje rozpoczęcie własnej działalności i poszukiwanie oszczędności. Pierwsze kroki w biznesie nigdy nie są proste, ale możemy sporo zaoszczędzić, jeśli wykorzystamy dropshipping. Podobnie z resztą w przypadku, gdy prowadzimy mały biznes i sprzedajemy niewielką ilość produktów. Z tego modelu warto również korzystać, kiedy prowadzimy sprzedaż za pośrednictwem portali internetowych, takich jak allegro, e-buy itd. Jeśli natomiast chcemy zarabiać online, ale nie wiemy zbyt dokładnie, jaki towar chcielibyśmy oferować, bądź zależy nam na bardzo szerokiej ofercie, wówczas również pomocny może okazać się ten własnie sposób. Nie potrzebujemy zaopatrzenia, nie musimy kupować całego towaru, który chcemy zaoferować klientom, ale po prostu sprzedajemy to, co hurtownie czy producenci posiadają w swojej ofercie. Jeśli jednak prowadzisz swój sklep już jakiś czas, możesz zastanowić się nad poszerzeniem swojego asortymentu. W tym celu nie musisz się zaopatrywać w nowe produkty. Wystarczy, że zaoferujesz swoim klientom produkty, który znajdują się jeszcze w magazynie producenta czy hurtowni. Za pośrednictwem tej metody można również zaoferować sprzedaż towaru wielkogabarytowego. Jego przechowywanie nie jest proste i wygodne, wymaga zwykle sporo miejsca i sił podczas przesuwania czy pakowania. Jeśli jednak towar nie będzie przemieszczany, a dostarczany bezpośrednio od producenta, nasze możliwości znacznie się zwiększą, a koszty znacząco pomniejszą.

Największe zalety dropshippingu

Bez wątpienia, znaczne korzyści przyniesie już samo obniżenie kosztów prowadzenia, przechowywania czy zaopatrywania sklepu internetowego. Praktycznie, przy minimalnych kosztach wstępnych można oferować niemal każdy rodzaj towaru. Możemy stworzyć niemal nieograniczoną ofertę sklepu, nie inwestując prawie nic. Jednocześnie, ryzyko finansowe jest minimalne, rozpocząć własny biznes można nawet przy ograniczonym kapitale początkowym, nie ma konieczności zamrażania swojego kapitału i zawsze oferujemy najbardziej aktualną ofertę danego producenta. To bez wątpienia bardzo korzystne dla funkcjonowania takiego sklepu. Nie trzeba się martwić sprawdzanie stanów magazynowych, otrzymywanie i przekazywanie towarów, czy choćby miejsce do przechowywania. Czas dotarcia zamówienia do klientów również jest znacznie tańsze i szybsze, co z pewnością wpływa korzystnie nie tylko na sam sklep internetowy, ale również na zadowolenie klientów.

Jak zarabiać na dropshippingu?

Prócz wszystkich korzyści i oszczędności, jakie niesie za sobą dropshipping, na szczególną uwagę zasługuje fakt zarobkowania. Otóż, właściciel sklepu internetowego zyskuje na różnicy w cenach towaru. Podobnie jak w przypadku zakupienia towaru od producenta i sprzedaży klientom, cena sprzedaży w sklepie internetowym jest wyższa niż ta, którą sklep musi uiścić za zakup tego towaru, więc zarabia na tej właśnie różnicy. Jednak w przypadku tej metody, sklep internetowy praktycznie nie kupuje towaru, a jedynie przekazuje producentowi czy hurtowni ustaloną wcześniej kwotę za towar, który klient zamówił i który został wysłany do klienta sklepu online przez hurtownie czy producenta.