Zarabianie Zarabianie przez internet

Fiverr, czyli jak zarabiać dużo pieniędzy?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Wśród wielu popularnych metod zarabiania w sieci, wciąż jeszcze niedocenioną jest platforma Fiverr. Choć do zarabiania tam potrzebna jest znajomość jeżyka angielskiego, to dochody jakie możemy dzięki temu uzyskać są naprawdę duże. Miesięczny przychód na poziomie 100$ nie stanowi zwykle problemu nawet dla osób początkujących. Czas, jaki trzeba poświęcić jest natomiast niewspółmiernie mały.

Zarabianie dzięki mikrozleceniom nie jest niczym nowym. Wśród polskich portali internetowych ze zleceniami również znajdziemy całą masę tego typu zleceń. Jednak zarobki, jakie osiągnąć możemy na polskich portalach są znacznie niższe niż te, które możemy za tą samą pracę otrzymać za granicą. Jeśli więc nie mamy problemu ze znajomością języka angielskiego, jesteśmy chętni by się nieco podszkolić w tym zakresie, a także chętnie oddajemy się pisaniu i czytaniu w tym języku, koniecznie odwiedźmy platformę Fiverr i sprawdźmy, jak dużo można zyskać.

Co to jest Fiverr?

Fiverr to bardzo znana na całym świecie platforma, w której możemy sami oferować wykonanie zlecenia, zgłaszać chęć wykonania takiego zlecenia, możemy coś sprzedawać, kupować, bądź oferować czy kupować wykonanie usług. Możliwości są ogromne, dlatego też każdy może znaleźć dla siebie coś, na czym najlepiej się zna i najłatwiej będzie zarobić na tym pieniądze. Aby zarabiać naprawdę pokaźne kwoty, trzeba być sumiennym, oferować usługi dobrej jakości i wywiązywać się ze wszystkich zleceń. Wówczas nasze szanse na duży przychód znacząco rosną. Na tej platformie nie brakuje różnorodnych usług i zleceń. Czasem warto przejrzeć ogłoszenia innych osób, aby zainspirować się i samemu również stworzyć ciekawe i bardzo potrzebne w obecnych czasach ogłoszenia ze zleceniami.

Jak zacząć na Fiverr?

Aby rozpocząć zarabianie na tej platformie, w pierwszej kolejności musimy się tam zarejestrować. Wybierzmy dla siebie jakiś nick, jednak wystrzegajmy się tych złożonych z imienia i roku urodzenia. W tej platformie wystarczy założyć ta konto, uzupełnić swoje dane i już można publikować swoje ogłoszenia dotyczące różnych usług. Najczęściej są to małe zlecenia, które nie zajmują więcej niż 30 minut, a ich cena to najczęściej 5$. Platforma z każdej pobiera prowizję w wysokości 1$. Pamiętajmy także, że na początku serwis nie będzie mieć zbyt dużego zaufania do nas, a nasze oferty będą dość nisko w wynikach. Możemy to jednak bardzo szybko zmienić. Przede wszystkim, bardzo istotny w tej platformie jest opis. Powinien być napisany zgrabnym angielskim, jasno i czytelnie, bez niepotrzebnych udziwnień i lania wody. Warto napisać swoje imię oraz od jak dawna zajmujemy się daną dziedziną. Koniecznie zapewnijmy też o jakości oferowanych usług. Oczywistym jest, że każdy kto zleca jakieś zadanie chce mieć pewność, że zlecenie zostanie zrealizowane na czas, a osoba wywiązująca się z tego obowiązku dołoży wszelkich starań, by zrobić to jak najlepiej. Oczywistością jest również to, że każdy zleceniobiorca będzie chciał o tym zapewnić, jednak warto to podkreślić tworząc swój opis.

Co można zaoferować na platformie Fiverr?

Chcąc oferować usługi, które mogą się świetnie sprzedawać i z którymi sobie poradzimy, na początek warto przejrzeć oferty innych użytkowników. Wśród nich musimy poszukać inspiracji, bo często potrafimy coś zrobić doskonale, ale nawet nie pomyślelibyśmy o tym, by zaoferować to swoim klientom. Jeśli przeczytamy o różnych usługach w portalu, z pewnością wpadnie nam do głowy kilka dodatkowych propozycji, które możemy zaoferować swoim klientom, a które pozwolą nam zarobić dodatkowe pieniądze. Wiele osób nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jakie są najciekawsze zlecenia na tej platformie. Większość z nich jednak nie ma zbyt wiele wspólnego z wyjątkowymi umiejętnościami czy predyspozycjami do tego, by zarabiać wielkie pieniądze na zagranicznym portalu. Oczywiście, jednym z najpopularniejszych zleceń jest tam pisanie tekstów w języku angielskim. Ale nie jedynym. Świetnie sprzedają się unikalne rozwiązania dla popularnych problemów. Np. zamiast generować raport SEO, warto przygotować całość informacji w postaci infografiki. Ponadto, doskonale można zarabiać oferując coś taniego nieco drożej. Np. kupując jakiś towar czy usługę za np. 1$ możemy następnie sprzedawać to na Fiverr za 5$. Zysk jest tutaj oczywisty. Do tego reklamowanie różnych firm, usług czy produktów na swoich stronach internetowych, blogach czy fanpejdżu. Wszystko to może generować nam dość spory zysk, który warto pomnażać i wykorzystywać. Z pewnością znajdziemy na tym portalu coś, na czym możemy zarobić nawet w przypadku, gdy nie posiadamy wyjątkowych zdolności czy nieograniczonej wiedzy. Wystarczy odrobina wyobraźni.

Czego lepiej unikać w tym serwisie?

Przede wszystkim próby przebicia się tam, gdzie jest zbyt tłoczno. Przykładem może być wszystko, co związane z grafiką. Projekty logo, banerów czy innych bardzo popularnych elementów graficznych zwykle są tak oblegane przez osoby zajmujące się tym na co dzień, że ciężko jest się przebić w tym zakresie komuś, kto chce dopiero wystartować w tym serwisie. Podobnie wygląda kwestia związana z próbami dodania jak największej liczby subskrybentów, fanów itd. Zwykle trzeba się mocno napracować, a zarabia się na tym niewspółmiernie mało. Pamiętajmy także, że na samym początku Fiverr postrzega nowych użytkowników jako mniej ważnych niż stali zleceniobiorcy. Dlatego też przebicie się w popularnych strefach może być prawie niewykonalne. Jeśli jednak zaczniemy od mało popularnych zleceń, wyrabiając sobie przy tym jakąś opinię dla strony, szybko zaczniemy szybować w górę wśród tych bardziej popularnych i bardziej opłacalnych zleceń. Nie obawiajmy się próbować. Nigdy nie wiadomo, na czym uda nam się zarobić najwięcej.