Zarabianie Zarabianie przez internet

Jak można zarobić na portalach ogłoszeniowych?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Portale z ogłoszeniami mają to do siebie, że niemal każdy ma do nich dostęp. Każdy z nas może tam przeglądać oferty i kupować. Po zarejestrowaniu się, każdy może również sprzedawać. Jednak nie każda sprzedaż równa się zarabianiu. Jak zarabiać na portalach z ogłoszeniami? Czy można uzbierać dzięki temu sporą kwotę? Czy można zarabiać bez zakładania firmy?

Porali z ogłoszeniami jest wiele. Niektóre z nich doskonale znamy, inne są mniej popularne, ale i tak doskonale radzą sobie na rynku. Wystarczy wybrać 2-3 portale, na których zdecydujemy się zarabiać i podjąć się tego zajęcia. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te portale mają swoje wewnętrzne regulaminy, które warto poznać. Nie powinniśmy dopuszczać się łamania regulaminów, gdyż może dojść do zablokowania naszego konta. Jeśli zamierzamy coś sprzedać na więcej niż jednym portalu, upewnijmy się najpierw co do ilości posiadanych sztuk, aby jednej sztuki nie sprzedawać w dwóch czy nawet trzech miejscach, gdyż może przynieść to nam wiele problemów.

Jak można zarabiać na portalach typu allegro, olx, czy gratka?

Przede wszystkim, należy znaleźć produkt, który cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem. Musi to być dobrej jakości np. urządzenie, które wzbudzi zainteresowanie na długi czas. Jednocześnie, nie powinien to być produkt zbyt drogi w chwili zakupu. Możemy np. kupić większą ilość sztuk od producenta, aby móc doliczyć dla siebie sporą prowizję. Nie chodzi tu jednak o zakupy za setki tysięcy złotych. Najczęściej możemy np. zakupić od firmy produkującej jakieś urządzenia czy przedmioty kilkanaście sztuk, które później będziemy wystawiać na sprzedaż. Warto dobrze przemyśleć wybór produktu, który chcemy sprzedawać. Sprawdźmy także jego cenę rynkową, a następnie spróbujmy go sprzedać za podobną, bądź nieznacznie niższą cenę niż konkurencja. Różnica w cenie pomiędzy ceną zakupu, a ceną sprzedaży to czysty zysk. Aby zwiększyć swoje szanse na osiąganie tego zysku, warto wybierać takie portale z ogłoszeniami, w których konkurencja oferująca ten sam produkt nie jest zbyt duża. Ponadto, możemy także zwiększyć swoje szanse na odpowiednio wysoką sprzedaż jeśli zatroszczymy się także o stronę wizualną aukcji. Warto więc stworzyć ciekawy szablon aukcji, dodać kilka dobrych zdjęć i przedstawić produkt tak, by prezentował się możliwie jak najlepiej. Do tego szeroki opis, który jasno i wyraźnie odpowie na pytanie klienta, dlaczego warto kupić właśnie to.

Jak stworzyć ofertę idealną?

Oferta idealna to przede wszystkim taka, która pozwoli nam na sprzedaż. Powinna być odpowiednio przygotowana. Na początek, wskażmy najistotniejsze zalety produktu. Tak, by każdy mógł zwrócić na nie uwagę i znaleźć je na aukcji bez najmniejszego problemu. Następnie, poszukajmy odpowiednich zdjęć, które zaprezentują oferowany produkt z każdej strony, wskazując przy tym na niemal wszystkie zalety. Musimy przygotować ofertę tak, by klient wiedział, dlaczego warto dokonać zakupu i co może zyskać, jeśli będzie posiadał właśnie ten oferowany przedmiot. Nie zapominajmy również, że większość ludzi kupuje przedmioty oczami. Tzn. jakość i ilość zdjęć, a także to, co przemawia przez dany obraz sprawia, że albo chcemy to kupić, albo nie. Jeśli zależy nam na sprzedaży danego przedmiotu, koniecznie musimy stworzyć przyjazna ofertę, którą klient będzie chciał zobaczyć, zapoznać się z nią i która przekona go do zakupu konkretnej rzeczy. Możemy tutaj również użyć filmów i prezentacji komputerowych, które często są bardzo pomocne w tym zakresie.

Czy trzeba założyć firmę?

Założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się przede wszystkim z dużymi kosztami. Wszystkie składki płacone na ubezpieczenie społeczne, podatki i wiele innych kosztów, które musi ponieść przedsiębiorca sprawiają, że wiele osób rezygnuje z założenia własnej działalności i tym samym, nie decyduje się na możliwości zarobkowania, jakie daje własna firma. Nic w tym dziwnego, bowiem ryzyko często jest po prostu zbyt duże. Na szczęście, każdy kto przez ostatnie pięć lat nie prowadził własnej działalności gospodarczej może zdecydować się na działanie w ramach nierejestrowanej działalności gospodarczej. Tak długo, jak przychód z działalności gospodarczej nie przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia, czyli około 1000 zł miesięcznie, tak długo nie ma konieczności rejestrowania firmy. Wówczas nie będziemy musieli opłacać składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i emerytalne, zaś podatek będzie płacony raz w roku, podczas rozliczana się ze swoich dochodów w formie PIT. Jest to bardzo skuteczna i wygodna forma zarabiania, która daje wiele ciekawych możliwości.

Wady i zalety zarabiania na portalach z ogłoszeniami

Wadą z pewnością jest to, że potrzebny jest wkład własny. W zależności od tego, co chcemy sprzedawać, wkład ten może być większy lub mniejszy. Im większa kwota inwestycji, tym zwykle większe są również nasze przychody. Kupując nawet wiele, ale drobnych rzeczy, które sprzedamy również tanio możemy nie osiągnąć zbyt dużych i zbyt szybkich zysków. Jeśli zaś kupimy jedynie kilka przedmiotów, ale sprzedamy je znacznie drożej, zyski będą zauważalne już przy pierwszej sprzedaży. Do wad niestety zaliczy trzeba również obsługę portalu internetowego, stały kontakt z klientami, jak i konieczność przygotowywania przedmiotów do wysyłki. Zaletą jest to, że sprzedawać może każdy. Przy odrobinie intuicji i tzw. smykałki do interesów możemy szybko się wzbogacić. Jeśli dowiemy się, jakie przedmioty będą chętnie kupowane w najbliższych miesiącach, możemy wybrać ten właśnie produkt i sprzedawać go drożej, by osiągnąć spore przychody. Kolejnym razem można zainwestować już w inny produkt, który będzie hitem w następnych tygodniach, a dzięki temu utrzymamy wysokie przychody przez cały czas.