Zarabianie przez internet

Jak zarabiać dzięki AdSense?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Wiele osób marzy o tym, by dzięki poświęceniu się swojej pasje móc jednocześnie zarabiać. Niestety, w wielu przypadkach wydaje się to być bardzo trudne. Jeśli jednak prowadzimy własną stronę internetową lub posiadamy ciekawe hobby czy pasję, możemy je spieniężyć. W jaki sposób?

Każdy, kto zdecyduje się założyć własną stronę internetową i pisać na niej o tym, co jest jego największą pasją, w mig może spieniężyć swoje zajęcie. Jednak przede wszystkim, należy wybrać taką tematykę, która nas zainteresuje i będzie przy tym raczej niszowa. To bardzo ważne, bowiem zdecydowanie łatwiej jest wypromować stronę internetową, która poświęcona jest mniej rozpowszechnionej wśród twórców tematyce.

Jakie tematy są najlepsze?

Przede wszystkim, aby zacząć zarabiać na reklamach AdSense, musimy mieć np. własną stronę internetową, na której te reklamy będziemy wyświetlać. Strona musi przyciągać regularnie sporą liczbę osób. Oznacza to, że powinniśmy stworzyć taką stronę, na której będziemy często i dużo pisać, znajdą się na niej różnego typu zdjęcia, fotografie, obrazki, gify czy infografiki, a google chętnie będzie pokazywać taką stronę w swoich wyszukiwaniach. Aby tak się stało nie możemy stworzyć kolejnej strony o stylu, wnętrzarstwie, czy dzieciach. Takich stron i blogów jest już mnóstwo, więc przebicie się przez tak dużą liczbę twórców będzie bardzo trudne. Jeśli chcemy zacząć szybko zarabiać dzięki reklamom AdSense, musimy wybrać raczej niszową tematykę. Może to być wiec strona poświęcona konkretnej rasie psów, konkretnej chorobie czy raczej mniej popularnym sportom. Wówczas przyciągniemy na taką stronę dość sporą liczbę osób zainteresowanych takim tematem, którzy cennych informacji nie będą mogli znaleźć nigdzie indziej. Ruch na stronie będzie naprawdę spory.

Ministronki tematyczne kluczem do sukcesu?

Od pewnego czasu bardzo popularną metodą pozycjonowania swojej strony internetowej, a przy tym zwiększaniu dochodów osiąganych dzięki AdSense jest tworzenie ministronek. Chodzi w tym o to, by na różnych portalach pozwalających na tworzenie darmowych stron, jak i na własnych serwerach stworzyć różne, niewielkie strony, na których publikowane będą nawet bardzo krótkie, ale regularne wpisy. Stronki mogą być poświęcone np. pielęgnacji długich włosów, zastosowaniu czosnku czy gatunkom róż. Ważne, by nie były to zbyt rozległe tematy, aby powstała to niewielka strona o bardzo specjalistycznej tematyce. Następnie tworzymy mnóstwo wpisów, nawet bardzo krótkich. Chodzi jedynie o to, by stworzyć jak najwięcej treści pokazującej się bardzo regularnie. To dodatkowo zwiększa pozycjonowanie w google. Do tego koniecznie warto połączyć strony ze sobą i stworzyć pomiędzy nimi linkowania. Na każdej ze stron dodajemy reklamy AdSense, które dzięki częstym odwiedzinom internautów generują znaczny zysk. Im więcej stron oraz wpisów, tym więcej jednostek reklamowych, które mogą zobaczyć odwiedzający stronę. To z kolei wpływa na zarobki, jakie osiągać możemy dzięki reklamom AdSense, które warto rozmieszczać w różnych miejscach i na różnych podstronach.

Rodzaje reklam w AdSense

Samo AdSense również dba o to, byśmy mogli jak najwięcej zarabiać dzięki wyświetlaniu reklam. Za każdym razem, gdy ktoś odwiedzi naszą stronę, generowany jest ruch, a to przekłada się na codzienne zarobki. Za każdym razem, gdy odwiedzający naszą stronę klikną w wyświetlaną reklamę, naliczany jest dodatkowy przychód z tego tytułu, który znacznie poprawia cały zarobek. Jeśli więc chcemy zarabiać dzięki tym reklamom, musimy wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje nam AdSense. Wśród tych możliwości znajdziemy naprawdę wiele ciekawych jednostek reklamowych. Możemy dopasować wielkość baneru do swojej strony, a także rodzaj wyświetlanych treści. Ponadto, do wyboru mamy reklamy stałe, banerowe, najczęściej zamieszczane na stronie głównej portalu. Reklamy w treści artykułu, które pojawiają się jako przerwa pomiędzy tekstem. To bardzo ciekawa forma reklam, które doskonale wtapiają się w cały tekst, tworząc idealną całość i nawet pomimo obrazów zamieszczonych w nich, czy większych napisów, prezentują się doskonale i zachęcają do tego, by w nie kliknąć. Innym rodzajem reklam są te, które pojawiają się jako same odnośniki wiodące do strony klienta. Bez względu na to, co wybierzemy, warto zastosować wszystkie możliwości, jakie daje nam AdSense. Dzięki temu nasze szanse na zarobek są największe i możemy osiągnąć zdecydowanie najlepsze korzyści.

Wady polegania na zarobkach dzięki AdSense

Jak wszystko inne, również AdSense ma pewne wady. Z pewnością należą do nich blokady, jakie zakłada w swoich przeglądarkach coraz większa liczba internautów. Powodują one, że po wejściu na stronę reklamy nie są wyświetlane w ogóle, a co za tym idzie, nie jesteśmy w stanie generować żadnego przychodu. Jest to sporym problemem, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju ochronę swojej przeglądarki i usuwanie treści, których nie chce. Stąd już nie daleka droga do tego, by nasze zarobki były niewielkie. To własnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wyświetlanie powiadomień z prośbą o wyłączenie blokady reklam na swojej stronie internetowej. Idealnie byłoby, gdybyśmy wszyscy się do tego zechcieli zastosować. Kolejną, znaczną wadą jest to, że do wypłaty środków z AdSense musimy osiągnąć odpowiedni próg zarobków. Dla początkujących twórców może to stanowić duży problem, bowiem bez odpowiedniego zaangażowania w tworzenie strony, ruch na niej może okazać się nie wielki, zaś większość osób przychodzących na naszą stronę będzie posiadało blokadę reklam. To bez wątpienia może spowodować, że nasz zapał do zarabiania w ten sposób zmaleje. Jeśli jednak zaangażujemy się w działania od początku, szybko możemy uzyskać bardzo znaczący przychód.