Zarabianie Zarabianie przez internet

Jak zarabiać na marketingu afiliacyjnym?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Marketing afiliacyjny to bardzo ciekawy sposób na dochód pasywny, jaki możemy osiągnąć nie angażując się zbytnio w działania. Na czym to polega? Dlaczego jest to takie skuteczne? Ile można zarobić dzięki sieci afiliacyjnej?

Marketing afiliacyjny jest bardzo korzystny dla wielu osób. Przede wszystkim, korzystają na tym firmy oferujące swoje produkty i usługi. Zdobywają bowiem dodatkowych klientów, którzy korzystają z ich oferty. Osoby, które angażują się w sieci afiliacyjne również wiele na tym korzystają, bowiem udostępniając w różnych miejscach linki afiliacyjne i polecając dany produkt czy usługę mogą zarobić naprawdę sporo pieniędzy. Trzecią korzyść otrzymują ewentualne firmy, które pośredniczą w całym procesie, dostarcza zlecenia, śledzi całą sprzedaż i strumień klientów pochodzących ze strony osoby reklamującej. Uważa się, że w przypadku najbardziej efektywnych osób, zarobki miesięczne mogą sięgać wielu tysięcy złotych miesięcznie. Trzeba jednak mieć przy tym świadomość, że aby generować tak wysokie przychody, trzeba być bardzo zaangażowanym, systematycznym, mieć dobrze opracowany plan na zarabianie i wiele osób, które chętnie odwiedzają nasze strony.

Na czym to polega?

Zasada jest dość prosta. Aby zarabiać na marketingu afiliacyjnym możemy albo zgłosić się bezpośrednio do firm, które chcemy polecać albo zarejestrować się na portalu internetowym, który pośredniczy w takich transakcjach. W tym drugim przypadku jest zdecydowanie łatwiej, bowiem aka sieć afiliacyjna oferuje współpracę z ogromną liczba firm, zapewnia wsparcie swoim użytkownikom, jak również udostępnia szereg materiałów ułatwiających polecanie produktów, usług czy firm. Ponadto, serwis taki śledzi strumień klientów i zawsze czuwa nad bezpieczeństwem i gwarancją naliczania i wypłaty środków finansowych za osiągnięcia. Jeśli więc w zasadach współpracy z daną firmą jest ustalone, że za każdą sprzedaż ze strumienia osoba polecająca otrzyma np. 10%, to sieć afiliacyjna dopilnuje, by tak się stało. Samodzielnie możemy mieć z tym duży problem, bowiem zdani jesteśmy zwykle jedynie na uczciwość danej firmy, która powinna rzeczywiście śledzić skąd przybył ich klient i wypłacić odpowiednie wynagrodzenie.

Dlaczego marketing afiliacyjny ma sens?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim, wciąż rośnie liczba osób regularnie korzystających z internetu. Każdego roku przybywa ludzi, którzy chętnie przeglądają internet, szukają w nich odpowiednich dla siebie produktów, a także robią zakupy czy zlecają usługi. To powoduje, że potencjalnych klientów w sieci nieustannie przybywa. Warto to więc wykorzystać. Wiedzą o tym doskonale specjaliści z firm, które decydują się na współpracę na tych zasadach. Współpraca na zasadach afiliacji jest dla nich ogromnie korzystna. Nie muszą bowiem wydawać pieniędzy na reklamę, która może ale nie musi być skuteczna. W tym przypadku świadomość marki rośnie wśród konsumentów, napotykają oni na różnego rodzaju reklamy w sieci i mają szansę reklamować swoje produkty. Płacą natomiast wtedy, gdy dzięki współpracy z afiliantem osiągną przychód. Jeśli od jakiejś osoby, która reklamowała produkty firmy przyjdzie klient, który dokona zakupu i wpłaci pieniądze, wówczas firma zobowiązana jest do zapłaty za taką współpracę. To zdecydowanie bardziej opłacalne niż w przypadku wielu innych metod reklamowania się. Potencjalni klienci i tak widzą banery danej firmy, ale firma nie musi za to płacić. Do płatności dochodzi dopiero wtedy, gdy taka reklama okaże się być bardzo skuteczna.

Jak zarabiać na marketingu afiliacyjnym?

Aby rozpocząć zarabianie na marketingu afiliacyjnym, najlepiej jest na początek zdecydować czy będziemy pozyskiwać klientów samodzielnie czy dołączymy do jednej z sieci. Najczęściej dołączenie do sieci afiliacyjnej jest zdecydowanie najlepszym i najwygodniejszym sposobem. Nie musimy martwić się o pozyskiwanie klientów, generowanie właściwych linków afiliacyjnych, czy śledzenie działań klientów. Również wszelkie materiały reklamowe, jak choćby banery są dostępne od ręki. Wystarczy więc wybrać sieć afiliacyjną, zarejestrować się w niej i dodać swoje medium, czyli stronę internetową, na której będziemy chcieli zarabiać. Jednak nie zawsze jest to konieczne. Swoje linki afiliacyjne możemy zostawiać też w wielu innych miejscach, jak choćby fora czy portale społecznościowe. Pozostawiając swoje linki afiliacyjne jednocześnie promujemy ofertę firmy, a co za tym idzie, zdobywamy dla danej firmy skuteczną reklamę. Kiedy potencjalny klient zdecyduje się skorzystać z oferty i np. kliknie w pozostawiony link, poprosi firmę o wycenę bądź kontakt, albo skorzysta z możliwości zakupu przez sklep internetowy, odpowiednia prowizja zostaje naliczona. To bardzo korzystna forma współpracy także dla osoby, która poleca. Wystarczy bowiem wybrać ofertę firmy dostosowaną do zainteresowań i rodzaju prowadzonej strony. Do tego należy przyciągnąć odpowiednią ilość zainteresowanych osób, a w mig znajdziemy osobę chętną do zrobienia zakupów czy kontaktu z reklamowaną firmą. Uważa się nawet, że marketing afiliacyjny wraz z upływem czasu może skutecznie wyprzeć różnego rodzaju reklamy internetowe, wpisy promujące czy recenzje klientów. W tym przypadku do zapłaty jest stosunkowo niewielka kwota, którą firma reklamowana musi zapłacić afiliantowi za skuteczne reklamowanie, więc za doprowadzenie do wyrażenia zainteresowania ofertą przez potencjalnego klienta bądź za doprowadzenie do transakcji zakupu. W tym wypadku firma reklamowana nic nie traci, a ryzyko nieskutecznej reklamy jest niewielkie. Płacąc wyłącznie za efekty firmy reklamowane zapewniają sobie ogromną skuteczność, duży przychód, a także brak ryzyka. Zaś skuteczny afiliant może zyskać w ten sposób ogromną prowizję.