Zarabianie przez internet

Jak zarabiać na stronach www nie znając się na nich?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Zarabianie w internecie jest coraz popularniejszą metodą na dodatkowy zarobek. Oczywiście, osoby doskonale obeznane z internetem, tworzeniem stron internetowych czy tworzeniem rozwiązań dla właścicieli stron mogą zarobić naprawdę ogromne pieniądze. Jednak istnieją sposoby na to, by laicy również mogli zarabiać, dzięki właścicielom stron www. W jaki sposób?

Jak można zarabiać na stronach www, nie mając pojęcia o ich tworzeniu czy obsłudze?

Każdy właściciel strony internetowej doskonale wie, że aby zostać dostrzeżonym w sieci musi poświęcić na to wiele czasu i energii. Tworzenie strony, aktualizowanie danych na niej publikowanych, a także wszystkie zadania związane z pozycjonowaniem. Często jest to tak absorbujące zadanie, że nie łatwo jest wykonać wszystkie te czynności samodzielnie. Dlatego też, właściciele i administratorzy stron internetowych bardzo często szukają wsparcia u innych osób, które mogą wspomóc ich w tym niełatwym zadaniu. Najczęściej delegowanymi zadaniami są natomiast te, które wiążą się z dodawaniem adresu strony internetowej do katalogów stron, polecaniem strony innym osobom i tzw. linkowanie jej w różnych miejscach w sieci. Zaś to zajęcie nie wymaga żadnych specjalnych kwalifikacji czy umiejętności i może poradzić sobie z tym nawet laik.

Na czym polega linkowanie?

Najprościej ujmując chodzi o to, by w różnych miejscach w sieci, na przykład na forach internetowych, w katalogach stron czy w komentarzach do różnych artykułów pozostawiać adresy strony internetowej oraz jej podstron. W ten sposób można skutecznie wypozycjonować stronę www, jednak w tym celu trzeba pracować bardzo systematycznie, regularnie i dużo. Skuteczne pozycjonowanie w taki sposób jest możliwe tylko wtedy, gdy w różnych, zwłaszcza powiązanych tematycznie miejscach pozostawimy tysiące linków. Oprócz samego adresu strony internetowej, trzeba również zadbać o dodatkowy tekst. Zatem możemy na przykład stworzyć krótki komentarz do przeczytanego artykułu i dodatkowo załączyć adres do strony, którą staramy się wypozycjonować. Jak wiec widać, zadanie to nie wymaga ani szczególnych umiejętności, ani wiedzy czy doświadczenia. Wystarczy, że posiadamy podstawowe umiejętności poruszania się w sieci, a z pewnością uda nam się wykonać to zlecenie poprawnie.

Gdzie szukać zleceń?

Przede wszystkim, ogromną liczbę tego rodzaju zleceń znajdziemy na portalach z ogłoszeniami dla freelancerów czy z ogłoszeniami dotyczącymi pracy przez internet. Również w popularnych portalach z ogłoszeniami znaleźć można liczne ogłoszenia dotyczące współpracy na podobnych zasadach. Media społecznościowe również oferują wiele grup tematycznych, w których bez wątpienia znajdziemy ogromną liczbę zleceń różnego typu. W tym również nie zabraknie ogłoszeń dotyczących pozycjonowania poprzez dodawanie linków w różnych miejscach. Ciekawą możliwością jest również dodawanie swoich własnych ogłoszeń. Czy to na portalach z ogłoszeniami, czy wśród ogłoszeń z pracę bądź w mediach społecznościowych. Wszędzie tam możemy zaoferować dodawanie linków strony do katalogów, forów internetowych czy w komentarzach w zamian za określoną kwotę pieniędzy. Z pewnością wielu internautów będzie zainteresowanych możliwością skorzystania z takiego wsparcia, bowiem wykonanie tego zadania samodzielnie, a do tego prowadzenie rożnych stron, publikowanie tekstów czy dbanie o fanpejdź są zajęciami również bardzo czasochłonnymi. Z tego względu wiele osób decyduje się na wsparcie osób, które nie koniecznie posiadają doświadczenie w tworzeniu stron www, ale chętnie udzielą wsparcia w dodawaniu adresów stron internetowych w różnych miejscach w sieci.

Ile można zarobić na tym i jak dużo czasu trzeba poświęcić?

Zajęcie to nie należy do wyjątkowo wysoko opłacanych, ale dla osób, które chętnie surfują w sieci nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Możemy zaoferować konkretne ilości, np. że w ciągu miesiąca dodamy 1000 linków do wybranej strony lub jej podstron w zamian za 50 – 100 złotych. Oznacza to, że średnio dziennie będziemy musieli pozostawić adres takiej strony w około 32 miejscach. To zaś może potrwać mniej więcej kilkanaście minut dziennie, jeśli ktoś posiada już jakieś doświadczenie i wie, gdzie najlepiej pozostawiać takie adresy.

Wady i zalety zarabiania na pozostawianiu linków do stron internetowych w sieci

Choć nie jest to wyjątkowo opłacane zajęcie, to pozwala jednak na osiągniecie dodatkowego dochodu dla rodziny, bez wychodzenia z domu, w dowolnym czasie. Sami możemy zdecydować, kiedy i jak długo chcemy pracować, a także co w tym czasie chcemy zrobić. Możemy przy tym oddawać się innym obowiązkom domowym, a raz dziennie pozwolić sobie na surfuwanie w sieci, przy okazji pozostawiając w różnych miejscach adres do wybranej strony i jeszcze na tym zarobimy. Jeśli zdecydujemy się w ciągu miesiąca prowadzić kilka stron, możemy osiągnąć przychody, które pozwolą na spłatę długów, kredytów, opłacenie rachunków czy uzbieranie np. na nowy samochód. Wszystko zależy od tego, jak dużą mamy motywację i co chcemy dzięki temu sposobowi na zarabianie w domu osiągnąć. Ogromną zaletą jest również to, że zajęcie to nie wymaga żadnego doświadczenia, specjalistycznej wiedzy czy umiejętności, a przy tym wydaje się być całkiem przyjemne. Jeśli więc posiadamy trochę wolnego czasu, dodajmy swoje ogłoszenie w sieci i spróbujmy dorobić tak prostym i przyjemnym zajęciem. Połączymy dzięki temu przyjemne z pożytecznym, zdobędziemy nowe umiejętności i możemy zdobyć nową wiedzę. Przy okazji zarobimy dodatkowe pieniądze, które będzie można spożytkować w dowolny sposób. Jeśli zaś przyłożymy się do tego zajęcie i rzetelnie je wykonamy, będziemy mogli liczyć na kolejne zlecenia od tego klienta bądź polecanie wśród innych właścicieli stron www.