Zarabianie przez internet

Jak zarobić na różnych umiejętnościach pracy z internetem?

Napisane przez jes@21tcudnie2

W obecnych czasach, podstawowe umiejętności związane z poruszaniem się po internecie posiada niemal każdy, kto potrafi obsłużyć komputer. Zaś osób, które świetnie radzą sobie nawet przy bardziej zaawansowanych pracach z internetem także nie brakuje. Jeśli również należysz do którejś z tych grup, pomyśl o możliwościach zarabiania, jakie przed Tobą stoją otworem.

W dzisiejszych czasach wydaje się, że zarabiać można prawie na wszystkim. Nie inaczej jest z internetem. Od kiedy wiele aspektów naszego życia towarzyskiego, informacyjnego i rozrywkowego przeniosło się do sieci, znaleźć możemy tutaj również niemal nieograniczoną ilość sposobów na zarabianie. Przykładem mogą być usługi nawet osób prywatnych, które dotyczą prowadzenia stron internetowych, social mediów, blogów, vlogów i wielu, wielu innych. W zależności od ilości czasu, jaki możemy poświecić na działania w internecie, a także w zależności od naszych umiejętności, zarobić możemy od kilku złotych, do nawet kilku tysięcy za jedno zlecenie. Jednak w niektórych przypadkach niezbędne są specjalne umiejętności. Choć nie oznacza to, że osoby, które tych umiejętności nie posiadają nie będą w stanie zarobić pokaźnej sumy. Jeśli tylko poświecą wystarczająco dużo czasu na swoja pracę, z pewnością zdołają osiągnąć zadowalające przychody.

Zarabianie dla bardziej zaawansowanych

Jeśli posiadamy znaczne umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych, potrafimy kodować, utworzyć stronę internetową czy znamy się w większym stopniu na obsłudze wordpressa, możemy oferować swoje usługi w tych zakresach. Stworzenie specjalistycznej strony na potrzeby jakiejś firmy to koszt nawet do kilku tysięcy złotych. Wystarczy, że potrafimy obsłużyć np. popularnego wordpressa czy inne narzędzia do tworzenia stron, aby w krótkim czasie stworzyć piękną i profesjonalna stronę internetową. Wraz ze wzrostem doświadczenia w tym zakresie, możemy również oferować bardziej rozbudowane strony, sklepu internetowe itd. za które otrzymamy jeszcze większe wynagrodzenie. Te bardzo specjalistyczne umiejętności z pewnością dadzą znaczny zarobek, jeśli tylko uda nam się znaleźć odpowiednie zlecenia.

Zarabianie dla znawców internetu

To zdecydowanie największa liczba internautów, jednak nie każda z tych osób wie, jakie ma możliwości zarobkowania. Otóż, w sieci znajdziemy wiele ogłoszeń dotyczących stworzenia i prowadzenia firmowego fanpage’a na Facebooku, profilu firmy na Instagramie, Twitterze czy w innych social mediach. Za prowadzenie takiego profilu możemy otrzymywać nawet do 200 zł miesięcznie. To bez wątpienia nie są małe pieniądze, biorąc pod uwagę, że nie wymaga to wcale zbyt wiele czasu. Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie kilku takich profili, możemy mieć stały miesięczny dochód na poziomie wystarczającym, by zapewnić sobie minimum socjalne. Możemy także zainteresować się linkbuildingiem, komentowaniem, czy dodawaniem banerów. Wszystko zależy od tego, jak wiele mamy czasu, w czym jesteśmy dobrzy, czym możemy się zająć i ile chcemy zarobić. Większość z tych zadań nie wymaga od nas szczególnych umiejętności czy specjalistycznej wiedzy. Choć oczywiście możemy podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności, korzystając z różnych poradników, czy artykułów w sieci. Z pewnością zaowocuje to zwiększeniem się przychodów, do czego dąży raczej każdy z nas.

Gdzie szukać zleceń i jak je zdobyć?

Zlecenia najczęściej pojawiają się na różnych portalach z ogłoszeniami. Oczywiście, najwięcej ich znajdziemy na stronach poświęconych dla wolnych strzelców, gdzie możemy wybierać spośród ofert dostosowanych do tematyki zadania, rodzaju i posiadanych umiejętności. Jednak musimy mieć świadomość, że w wielu tego rodzaju portali nie łatwo będzie się nam przebić. Od lat pracują tam Freelancerzy, którzy są już sprawdzeni przez zleceniodawców, mają wyrobioną jakąś opinię i są najczęściej wybierani do wielu zadań. Jednak nie jest to jedyne miejsce, gdzie możemy biegać się o ciekawe zlecenia. Coraz częściej oferty tego typu pojawiają się w popularnych portalach ogłoszeniowych, najczęściej w dziale poświęconym ofertom pracy. Warto zarejestrować się w kilku różnych portalach internetowych, w tym również dla Freelancerów i ubiegać się tam o różne zlecenia. Za którymś razem na pewno uda się zdobyć takie zlecenie i zarobić, często nie małą kwotę. Ważna przy tym jest jednak systematyczność. Nie zapominajmy również o możliwości kierowania swoich ofert bezpośrednio do firm, które zaczynają działać z reklamą w internecie. Możemy skontaktować się z taką firmą i zaproponować działania w konkretnej sferze, np. w social mediach, czy pomoc przy linkowaniu strony. Zdarza się, że jest to jedno z najpopularniejszych działań. Inną możliwością jest również stworzenie własnych ogłoszeń w tego typu portalach. Wystarczy opisać, co oferujemy i jakie są nasze możliwości. Do tego ustalamy cenę, za którą jesteśmy w stanie wykonać dane zlecenie i już tylko czekamy, aż klienci sami się do nas zgłoszą. Bez względu na to, jaką formę wyszukiwania zleceń dla siebie wybierzemy, ważne by robić to regularnie. Warto skupić się na kilku portalach internetowych, umożliwiających wyszukiwanie zleceń i tam najintensywniej działać. Jeśli będziemy starać się szukać dla siebie zleceń na wielu stronach, możemy przeoczyć najciekawsze zlecenia i stracić naprawdę dobrych klientów. Nie bójmy się także poszukiwać zleceń na różne sposoby. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własne ogłoszenie z ofertą pracy, a także, na tym samym portalu poszukiwać zleceń, które publikują zleceniodawcy. Każdy sposób jest dobry, by znaleźć zlecenie, na którym możemy zarobić. Ważne jednak, by zrobić to najlepiej jak potrafimy, wówczas możemy liczyć na dalszą współpracę i polecenia nowym klientom.