Zarabianie

Korepetycje bez wychodzenia z domu

Napisane przez jes@21tcudnie2

Obecnie większość dziedzin naszego życia przenoszonych jest do internetu. Nic w tym dziwnego, bowiem w sieci internetowej możemy znaleźć wszystko, porozumieć się z każdym za pomocą setek różnych stron internetowych czy aplikacji, a internet otacza nas wszystkich. Podobnie wygląda kwestia nauki. Coraz częściej uczymy się za pośrednictwem internetu, odbywamy kursy, szkolenia i ćwiczenia online, jak również szukamy rozwiązań różnych zadań.

Choć większość z wymienionych działań znanych jest już od dość dawna, to korepetycje dawane przez internet to z pewnością jedna z nowości. Wiele osób zastanawia się, czy mają one szansę się przyjąć, jednak niepotrzebnie. Przyjęły się i to już jakiś czas temu. Zaś ich popularność rośnie w ogromnym tempie. Dlaczego tak się dzieje? Jakie możliwości dają korepetycje online, których nie daje spotkanie z nauczycielem twarzą w twarz i omówienie zagadnienia bezpośrednio? Jakie są wady i zalety tak prowadzonych zajęć?

Dlaczego korepetycje online staja się popularne?

Przede wszystkim dlatego, że dają ogromne możliwości. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele możliwości otwiera przed nami internet. Obecnie, za pośrednictwem różnych aplikacji możemy spotkać się z nauczycielem w sieci i np. przeprowadzić lekcję. Obecnie niemal każdy komputer wyposażony jest w kamerę i głośniki. Do tego wystarczy jeszcze mikrofon, aby połączenie audio-wideo było kompletne. O umówionej godzinie, bez wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu na świecie, uczeń i jego nauczyciel mogą „spotkać” się dzięki aplikacji internetowej i przeprowadzić lekcję. Bez względu na to, czy chorujemy, czy jesteśmy w domu, na wakacjach, czy w dowolnym miejscu z dostępem do internetu, wszędzie możemy odbyć lekcję. Te nieograniczone możliwości sprawiają, że z korepetycji w internecie korzysta każdego dnia wielu uczniów i nauczycieli. Naprawdę skuteczny korepetytor może przeprowadzać nawet kilka spotkań dziennie z osobami znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie. Powoduje to, że również możliwości poszukiwania uczniów chętnych na korepetycje znacząco rosną.

Dlaczego korepetycje online stają się tak popularne?

Obecnie, dostęp do internetu ma niemal każdy z nas. Podobnie jak dostęp do urządzenia z wbudowaną kamerą, głośnikami i mikrofonem. Do tego jeszcze dochodzi kwestia wygody. Przez lata było tak, że to rodzic musiał udać się ze swoim dzieckiem do nauczyciela, bądź przyjmował nauczyciela w swoim domu, by dziecko mogło odbyć zajęcia wyrównujące. To powodowało spore zaangażowanie rodzica i zajęcie jego czasu. Jednak obecnie, w tych bardzo zapracowanych czasach nie zawsze rodzic może pozwolić sobie na to, by o umówionej godzinie zawieźć dziecko na zajęcia, a następnie je odebrać. Podobnie jak nie każdy nauczyciel może bądź chce jeździć do uczniów, bez względu na porę dnia i pogodę. Wiele niedogodności, które ludzie musieli znosić całymi latami zostały pokonane przez znaczny postęp techniki i możliwości, jakie zaserwowały uczniom i nauczycielom zajęcia prowadzone online. Ponadto, znacznie wzrosły także możliwości zarobkowania nauczycieli. Obecnie, z wychodzenia z domu korepetytor może udzielić korepetycji z zaledwie kilkuminutową przerwą miedzy zajęciami. Nie musi tracić czasu na przemieszczanie się, czy oczekiwanie aż uczeń dotrze w umówione miejsce na czas. Spotkania online to bez wątpienia bardzo skuteczne i wygodne formy zajęć. Korepetytor może natomiast każdego dnia przeprowadzić nawet kilka spotka z uczniami. To powoduje, że może zarobić nawet kilkaset złotych każdego dnia!

Zalety korepetycji online

Jak wszystko inne, również korepetycje online maja swoje wady i ogromne zalety. Jednak zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Wśród najczęściej wymienianych zalet należy wskazać na niemal nieograniczone możliwości spotykania się. Dowolna pora dnia, poranka czy wieczora, a także dowolne miejsce. Nie trzeba martwić się o to, czy mamy w jaki sposób dojechać w umówione miejsce, jaka jest pogoda, czy nawet nie musimy przejmować się z powodu kataru. Wystarczy, że będziemy mieć połączenie z internetem, aby móc przeprowadzić spotkanie nauczyciela i ucznia. Ponadto, nie istnieją już ograniczenia związane z miejscem. Jeśli doskonały korepetytor mieszka na drugim końcu Polski, uczeń bez trudu może pozwolić sobie na korepetycje u tego właśnie nauczyciela. Nie musi bowiem martwić się o dojazd czy czas. Wystarczy, że ustawią połączenie poprzez internet i wybraną aplikację, aby przez przeszkód móc uczestniczyć w korepetycjach online. To również bez wątpienia ogromna zaleta tej formy nauki. Co więcej, nie tracąc czasu i energii na dojazdy, nauczyciel może zarobić znacznie więcej.

Wady korepetycji prowadzonych za pośrednictwem internetu

Wiele osób nie potrafi jeszcze przekonać się do możliwości, jakie daje internet. Tyczy się to również korepetycji online. Większość doświadczonych nauczycieli z dużym stażem pracy preferuje korepetycje prowadzone osobiście, wymagające spotkania się z uczniem. Mimo że muszą liczyć się z dojazdem, niesprzyjającą pogodą, znacznym zmęczeniem itd. to jednak preferują kontakt osobisty. Ponadto, wiele osób wciąż jeszcze nie przekonało się do korepetycji online. Część rodziców obawia się, że mogą one być mniej skuteczne, niż te prowadzone osobiście. Prawda jednak jest taka, że skuteczne zajęcia wyrównawcze dla uczniów są wtedy, kiedy uczeń i nauczyciel są skupieni na tym, co się dzieje, znajdują się w sprzyjających warunkach, a nauczyciel jest osobą z pasją, zaangażowaną, kochającą to, co robi i potrafi swoja pasję przekazać uczniom, bez względu na to, czy znajduje się z nimi twarzą w twarz, czy też spotkanie odbywa się za pośrednictwem komputera, internetu i dzielą ich setki kilometrów.