Zarabianie

MLM, czyli jak zarabiać w sposób pasywny i aktywny?

Napisane przez Redakcja

Coraz częściej spotkać możemy się z najbardziej skuteczną reklamą i sposobem na sprzedaż i zarazem zarabianie sporych pieniędzy dzięki MLM. Czym jest? Na czym to polega? Kto może się podjąć tego zadania?

MLM to skrót pochodzący z języka angielskiego Multi Level Marketing, czyli inaczej marketing sieciowy. Jest to sposób na sprzedaż produktów, reklamę, a zarazem zarabianie. Od pewnego czasu tradycyjne formy reklamy są coraz mniej przekonywujące i nie zdają tak dobrego efektu, jak właśnie sprzedaż poprzez MLM. Jaka jest idea tego przedsięwzięcia? Dlaczego zyskuje na popularności i osiąga takie efekty? Przede wszystkim dlatego, że opiera się o prawdziwych ludzi, którzy polecają dane produkty mając pełną świadomość tego, co chcą zaoferować i dlaczego ten produkt jest wart dokonania takiego zakupu.

O co chodzi w MLM?

Marketing sieciowy polega przede wszystkimi na tym, że firma oferująca jakieś swoje produkty pozyskuje dla siebie partnerów. Partnerzy zaś mają za zadanie prezentować, polecać i pośredniczyć w sprzedaży tych produktów. Za każdym razem, kiedy uda się sprzedać jakikolwiek produkt z oferty, zyskują dodatkową prowizję, dzięki czemu mogą budować swój dochód. Co więcej, mogą również budować swoja strukturę, oferując współpracę i zostanie partnerem danej firmy innym osobom. W ten sposób budują strukturę, w której są ponad osobami zwerbowanymi. Wówczas, każda sprzedaż osiągnięta dzięki wsparciu nowego partnera przynosi zyski zarówno osobie sprzedającej, co i osobie, która tego sprzedawcę zwerbowała do pracy w tejże firmie. Tak też tworzy się wielopoziomowa sieć, w której zyski przynosi każdy pracownik, będący jednocześnie dla siebie samego szefem.

Dlaczego biznes MLM jest tak korzystny?

Firmy, które sprzedają swoje produkty czy usługi poprzez marketing sieciowy praktycznie nie muszą inwestować w reklamowanie się. Wszystkim bowiem zajmują się ich partnerzy. Polecają produkty w sieci, pozostawiają w różnych miejscach zarówno informacje o produktach, co i swoje linki afiliacyjne, dzięki którym mogą osiągać zyski. Tak tez nieograniczona ilość potencjalnych klientów może dowiedzieć się o istnieniu danej marki, sprawdzić jej jakość, a przy tym dowiedzieć się wszystkiego od doskonale przygotowanych do tego partnerów, którym często ufają, którzy często są dla nich wzorem czy autorytetem w jakiejś dziedzinie, a to zaś sprawia, że klienci chętniej korzystają z możliwości dokonania takich zakupów. W ten sposób na polecaniu i reklamowaniu firmy nie zarabiają wyłącznie firmy, które mogą stworzyć i publikować w różnych mediach reklamę, ale zarabiają przede wszystkim ludzie zaangażowani w tworzenie danej marki, potrafiący przekonać do zakupu inne osoby, a także tworzący sieć swoich współpracowników.

Ile można zarobić dzięki marketingowi sieciowemu?

Marketing sieciowy to tak naprawdę nieograniczone możliwości zarabiania. Wszystko jest bowiem uzależnione od tego, ile czasu i energii jesteśmy w stanie poświecić na zajmowanie się tymi działaniami, a także jak skuteczni i przekonywujący jesteśmy. Jeżeli posiadamy odpowiednie przygotowanie i umiejętności do tego, z pewnością osiągniemy znacznie więcej. Wiele firm, które zajmują się sprzedażą poprzez ten właśnie system oferuje swoim partnerom różne stopnie zarobków. Początkowo są to niewielkie wartości, często dość niski procent, który i tak daje możliwość zarabiania nawet kilkuset złotych miesięcznie. Im dłużej działamy i im więcej osób uda nam się zwerbować, tym szybciej zaczniemy również zarabiać wyższe kwoty. Procent od sprzedaży może rosnąć nawet do 30% czy 40% w przypadku niektórych firm oferujących model MLM. Co więcej, procent ten dotyczy nie tylko swojej sprzedaży, ale również sprzedaży swoich partnerów we własnej strukturze. Szybko więc można awansować i zacząć zarabiać nawet kilka tysięcy na miesiąc, lub więcej. Wszystko jednak uzależnione jest od zdolności danej osoby, umiejętności i zaangażowania w działania na tym polu.

Czy MLM ma przyszłość?

Zdecydowanie tak. W obecnych czasach powstaje coraz więcej firm, które zaczynają działać właśnie na zasadach opartych o marketing sieciowy. W wielu przypadkach jest to najskuteczniejszy model działania, który przynosi zdecydowanie największe efekty i daje największe możliwości zarobkowania. Co więcej, z zarobkowania w taki sposób mogą korzystać nie tylko osoby, które są zatrudniane przez firmę, ale przede wszystkim każdy z nas, kto tylko zdecyduje się na taką pracę. Wystarczy więc, że zdecydujemy się na taką formę współpracy i zaczniemy polecać i oferować produkty, oferowane przez tego rodzaju firmę. Możemy to robić osobiście, ale również online. Wiele firm oferuje linki afiliacyjne, dzięki którym zarobek jest kierowany do osoby, dzięki której udało się pozyskać danego klienta. Wszystkie te działania są bardzo korzystne i skuteczne, dlatego nie warto się obawiać zainteresowania marketingiem sieciowym nawet, jeśli planujemy sprzedawać głównie za pośrednictwem linków afiliacyjnych. Większość firm działających w tej branży jest przygotowanych na takie działania partnerów, zwłaszcza że pozwalają one na dodatkowe, absolutnie nieograniczone korzyści i zyski. W takim przypadku nie przeszkadza bowiem odległość miedzy klientem a partnerem firmy, czy nawet to, że są to jeszcze dla siebie zupełnie obce osoby. Jeśli podejmiemy się takiego działania i będziemy potrafili ustalić dla siebie odpowiedni cel i dążyć do tego, by go zrealizować, szybko możemy dzięki temu osiągnąć sukces. Czy wiec firmy bazujące na marketingu sieciowym mają przyszłość? Zdecydowanie tak. W dodatku przyszłość ta maluje się w kolorowych barwach, ponieważ ogromna liczba osób chętnie podejmie się takiej współpracy i zacznie zarabiać zarówno aktywnie, co i pasywnie.