Zarabianie Zarabianie przez internet

Recenzje i artykuły inspirowane metodą na zarabianie

Napisane przez jes@21tcudnie2

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może zacząć zarabiać na swoim blogu. Reklamy wydaja się być skutecznym sposobem, jednak nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Czy jest więc sposób na to, by zarabiać więcej i szybciej, niż w przypadku reklam?

Jak najbardziej tak. Do takich, o wiele skuteczniejszych sposobów na zarabianie na swoim blogu jest należy recenzowanie produktów oraz tworzenie artykułów inspirowanych. O co w tym chodzi? Jak na tym zarabiać? Kto może na tym zyskać i ile? Gdzie szukać zleceń? To najczęściej zadawane pytania, dzięki którym blogerzy mogą zacząć zarabiać więcej, częściej i łatwiej.

Na czym polega zarabianie na recenzjach?

Recenzowanie jakichś produktów to najczęściej zysk osiągany w postaci barteru. Chodzi w tym o to, że bloger otrzymuje zupełnie za darmo jakiś produkt, zwykle całkiem wartościowy, jak choćby nowy odkurzacz, ekspres do kawy, zegarek z gpsem, czy choćby najnowszy model smartfona. Następnie, musi przetestować ten produkt i napisać o nim wartościową i rzetelną recenzję. Chodzi o to, by przekonać jak największą liczbę czytelników bloga do tego, by dokonali zakupu tego przedmiotu. W takim wpisie najczęściej pojawia się także link kierujący do sklepu producenta czy osoby, która zleciła recenzję. Dodatkowo, najczęściej czytelnicy takiego bloga mogą również liczyć na specjalny kod rabatowy, dzięki któremu zyskają dodatkowy upust. Jest więc to zysk zarówno dla firmy, która przekazuje barter, czyli produkt do recenzji, ponieważ otrzymuje recenzję, link prowadzący do swojego sklepu, lepszy prezencje firmy, a także nowych, potencjalnych klientów. Bloger zyskuje produkt, który recenzuje, a także nowych czytelników na swojej stronie. Zaś czytelnicy mogą skorzystać z rabatu na zakup ciekawego i nowoczesnego sprzętu, jaki został zrecenzowany przez blogera.

Na czym polegają wpisy inspirowane i jak na nich można zarobić?

Wpis inspirowany to po prostu artykuł, jaki zostaje opublikowany na stronie blogera, w którym zamieszczony jest link do strony zleceniodawcy. Często jest to np. strona firmowa, producenta jakichś przedmiotów, lecz najczęściej zdarzają się to być sklepy internetowe bądź firmy oferujące usługi. Wczasy w Polsce i zagranicą, kursy online, nauka języka obcego za pośrednictwem strony internetowej i wiele więcej. Wszystko to może zostać opisane na stornie blogera, który poświecą miejsce na swojej stronie internetowej na to, by opisać możliwości, jakie daje produkt czy usługa, dodając do tego link prowadzący do strony internetowej wskazanej przez zleceniodawcę. W zamian za taki wpis inspirowany bloger może otrzymać wynagrodzenie pieniężne, które uzależnione jest zawsze od długości wpisu, ilości osób odwiedzających bloga w ciągu miesiąca, a także od tego, gdzie jeszcze bloger będzie informował swoich nowych i obecnych czytelników o pojawieniu się takiego wpisu inspirowanego i gdzie będzie zachęcał do zapoznania się z tym wpisem.

Ile można zarobić na recenzjach i wpisach inspirowanych?

Najczęściej są to kwoty uzależnione od jakości serwisu, ilości czytelników i popularności w sieci. W przypadku recenzji, za które można otrzymać wynagrodzenie barterowe, zarobkiem dla blogera jest dany przedmiot. Jego wartość może sięgać nawet kilkuset złotych. Zaś w przypadku wpisów inspirowanych, które są rozliczane pieniężnie, zysk z jednego artykułu może wynieść od 50 złotych do nawet kilkuset złotych za jeden tekst. Wszystko zależy od tego, jak wielu czytelników ma dana strona, jak dobrze prezentuje siew wynikach wyszukiwania np., w Google, a także od tego, ile osób miesięcznie wchodzi na dana stronę. Najlepsi blogerzy w ciągu każdego miesiąca otrzymują kilka wpisów inspirowanych, a ich zyski z samych tylko tekstów pisanych za polecenie jakiejś firmy sięgają kilku tysięcy złotych.

Gdzie szukać zleceń dla blogerów?

Przede wszystkim, warto znaleźć serwisy, które umożliwiają współpracę pomiędzy blogerami, a reklamodawcami. Tam codziennie pojawia się nawet kilkanaście nowych zleceń, z których można skorzystać. Ponadto, warto samodzielnie poszukiwać zleceniodawców. Można w tym celu zgłaszać się do firm, które chciałyby skorzystać z promocji w sieci i reklamy na stronie blogera. W tym celu można kontaktować się mailowo bądź telefonicznie. Innym, również skutecznym sposobem jest poszukiwanie tego rodzaju zleceń w mediach społecznościowych. Istnieje wiele grup zrzeszających blogerów i reklamodawców, którzy podejmują się współpracy bezpośrednio ze sobą, szczegóły ustalając w grupie społecznościowej bądź na jakimś forum. Każdy bloger powinien również pamiętać o stworzeniu zakładki na swojej stronie zatytułowanej „kontakt”, w której pozostawi adres e-mail do siebie oraz ewentualnie numer telefonu. Dzięki temu potencjalny reklamodawca będzie mógł skorzystać z tej możliwości i skontaktuje się z blogerem, aby zaoferować współpracę na dogodnych warunkach dla obu stron.

Plusy i minusy współpracy z reklamodawcami

Do plusów z pewnością należą wysokie zarobki, jakie można osiągać dzięki takiej współpracy. Jednak, żeby zacząć współpracować na dogodnych warunkach, najpierw trzeba stworzyć blog i postarać się o dużą liczbę czytelników. Trzeba zatem publikować często, regularnie i pisać bardzo ciekawe teksty, które przyciągną dużą liczbę najlepiej stałych czytelników. Ponadto, ruch na stronie musi być wystarczająco duży, by blog stał się atrakcyjnym miejscem do reklamowania się przez zleceniodawców. Pamiętajmy także, że zadowoleni reklamodawcy przyciągają innych, a także sami chętnie powracają. Dlatego, jeśli chcemy osiągać zadowalające przychody z własnego bloga oraz współpracy na nim z firmami, które mogą pomóc nam w osiąganiu zadowalających i regularnych przychodów z tej dodatkowej pracy i pasji.