Zarabianie Zarabianie przez internet

Sposoby zarabiania na Instagramie

Napisane przez jes@21tcudnie2

Każdego dnia miliony użytkowników na całym świecie logują się na swojego Instagrama. Wśród Instagraowiczów szczególnie wyróżniają się zwłaszcza niektóre gwiazdy, które jednocześnie sporo zarabiają na swoich profilach. Jak to robią? Ile można zarobić na Instagramie? Kto może na tym zarabiać?

Wiele razy poruszano już temat zarabiania na mediach społecznościowych. Trzeba jednak wiedzieć, że każde medium społecznościowe rządzi się zupełnie innymi prawami, a możliwości zarabiania są również nieco inne. Tak też jest w przypadku Instagrama. Jak podaje Forbes, najlepsi Instagramowicze są w stanie zarobić nawet do 100. 000 złotych za jeden post sponsorowany, który opublikują na swoim koncie. To oszałamiająca kwota, prawie nieosiągalna w przypadku niektórych innych mediów społecznościowych. Jednak nie tylko najpopularniejsi mogą zarabiać dzięki tej witrynie społecznościowej. Każdy z nas może to robić, podróżować, robić zdjęcia, być sponsorowanym przez najlepsze marki, a przy tym sporo zarabiać. Trzeba jedynie dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak zacząć zarabiać na Instagramie?

Do tego, by zacząć zarabiać na Instagramie nie potrzebujemy wcale ogromnej rzeczy followersów, czyli osób, które obserwują nasz profil. Można zacząć zupełnie od zera i już po 2 tygodniach aktywnej pracy zacząć zarabiać pierwsze, ale przyzwoite pieniądze tylko dlatego, że będziemy aktywnymi użytkownikami tej strony. Po pierwsze, musimy stworzyć konto na Instagramie. Każdy z nas może je stworzyć i zacząć na nim publikować. W tym celu wcale nie musimy być gwiazdą muzyki, super modelką, sportsmenem, czy znanym piłkarzem. Każdy z nas jest bardzo interesujący i każdy z nas może zaciekawić innych swoją historią. W przypadku Instagrama nie jest istotne jakie są nasze roczne przychody, kogo znamy, czy jaki zwód wykonujemy. Istotne jest to, co mamy do zaoferowania swoim fanom, jaką historię mamy do opowiedzenia, co możemy wnieść w życie innych osób, a także, jak skutecznie potrafimy wykorzystywać narzędzia, jakie daje ta witryna.

Jak można zarobić na Instagramie?

Wyróżnia się przede wszystkim 4 najlepsze metody tego, by nasze przychody rosły. Jednak to, w jakim tempie będą pojawiały się na naszym koncie kolejne złotówki zależy przede wszystkim od doświadczenia, pewności siebie oraz liczby osób, które zechcą nas obserwować. Instagram pozwala nam przede wszystkim sprzedawać zrobione przez siebie zdjęcia, pisać sponsorowane artykuły dla marek, których produkty zechcemy sponsorować, tworzyć swoje własne produkty różnego przeznaczenia, a także zarabiać poprzez marketing afiliacyjny. Zarabiając poprzez afiliację możemy udostępniać promowane produkty w tej społeczności, pozostawiając tam swój link afiliacyjny. Za każdym razem, gdy ktoś zakupi promowany przez nas produkt, na koncie będą pojawiały się pieniądze. To jeden z najprostszych sposobów, by zarabiać spore kwoty każdego dnia. Instagram pozwala także na sprzedawanie swoich zdjęć, z czego chętnie korzysta coraz więcej osób. Wystarczy udostępnić swoje dzieła n odpowiedniej platformie służącej do sprzedaży zdjęć i zamieścić do nich link na swoim profilu. Można również udostępniać swoją galerię, z której inni mogą dokonywać zakupu zdjęć. W przypadku zarabiania poprzez posty sponsorowane, najpierw trzeba znaleźć firmę, która zechce podjąć się z nami współpracy. To zwykle wymaga odpowiedniej liczby followersów i dotarcia do firm zainteresowanych współpracą z Instagramerami. Warto promować w tych mediach społecznościowych swoją filozofię życia, podejście do pewnych spraw, a jeśli jakaś marka będzie się z nami utożsamiała, z chęcią podejmie się współpracy. Czwartym sposobem na największe zarobki dzięki Instagramowi jest sprzedaż własnych produktów. Każdy z nas może oferować tam płatne usługi, jak choćby coaching i konsultacje, sprzedawać produkty cyfrowe, jak e-booki i kursy online, ale również oferować ciekawe produkty fizyczne. W przypadku tych ostatnich, warto zdecydować się na współpracę z firmą oferującą Print on Demand. Jeśli wykreujmy jakiś obraz, możemy poprosić taka firmę o stworzenie np. koszulek, czapek czy kubków z tym dziełem. Następnie możemy oferować je na sprzedaż swoim followersom i innym użytkownikom serwisu. To jeden z bardzo skutecznych sposobów na spory przychód.

Czy zarabianie na Instagramie jest łatwe?

Medium społecznościowe, jakim jest właśnie Instagram zdobywa szczyty popularności. Specjaliści szacują, że na tym portalu istnieje ponad miliard aktywnych kont użytkowników. Co to oznacza? Że mamy ponad miliard szans na to, by sprzedawać swoje produkty, promować program afiliacyjny i zarabiać. Co więcej, w przypadku zarabiania w tym serwisie, praktycznie nie istnieją ograniczenia. Potencjał jest ogromny, podobnie jak i możliwości, jakie tam możemy znaleźć. Wystarczy się jedynie dobrze rozejrzeć i działać tak, by jak największa liczba osób wprost pokochała nas. Jednak do tego, by zarabiać mogą okazać się niezbędni followersi. W tym celu trzeba zbudować odpowiednie zaangażowanie, publikować wartościowe posty, a także dawać swoim fanom wartości, jakich nie otrzymają w innych miejscach. Jedynie w ten sposób możemy zbudować odpowiednie zaangażowanie na Instagramie, zdobyć wielu followersów, a także zacząć zarabiać naprawdę pokaźne pieniądze. Pamiętajmy również, że ważne jest zaufanie. Jeśli ludzie nie będą nam ufać, nie kupią od nas niczego. Jedynie budując zaufanie do siebie, możemy przekonać innych do kupowania od nas zarówno naszych własnych produktów, jak i tego, co staramy się polecać. Dlatego najpierw należy skoncentrować się na publikowaniu wartościowych treści i zdobywaniu lojalnych fanów, a pieniądze przybędą do nas niemalże same. Zarabianie na Instagramie może okazać się łatwiejsze, niż sądziliśmy.