Zarabianie

Zarabianie na bankach. O co w tym chodzi?

Napisane przez jes@21tcudnie2

Bank kojarzy na się zwykle z miejscem, w którym możemy przechowywać nasze pieniądze, pożyczać je lub inwestować. W swoich ofertach instytucje bankowe mają ogromną liczbę produktów, z których każdy ma inne właściwości. Czy wiesz jednak, że dzięki bankom możemy również zarabiać?

Banki kojarzą nam się najczęściej z instytucjami, w których można bezpiecznie przechowywać pieniądze, za ich pośrednictwem inwestować, bądź w których można wziąć oprocentowaną pożyczkę. W większości wypadków niestety musimy mieć również na uwadze konieczność zapłacenia prowizji, dodatkowych pieniędzy, opłat czy spłatę rat kapitałowych oraz odsetkowych. Najczęściej wiec banki sprawiają, że zamiast przybywać nam pieniędzy, w niektórych przypadkach drobne opłaty generują raczej stratę. Na szczęście, nie zawsze tak jest. Jeśli zgłębimy temat szybko okaże się, że banki pozwalają również generować zyski. W jaki sposób?

Jak zarabiać na bankach?

Zarabianie to polega przede wszystkim na tym, by otrzymywać od banków różnego rodzaju nagrody pieniężne. Np. za przeniesienie konta, za założenie konta osobistego, firmowego, założenie karty kredytowej czy wzięcie pożyczki gotówkowej. Promocji tego typu jest całe mnóstwo, jednak aby z nich korzystać trzeba je również śledzić. Na szczęście, pomocne w tym mogą okazać się różnego typu strony internetowe, w których zebrane są w jednym miejscu wszystkie najpopularniejsze oferty banków, na których można zarobić. Wszelkie promocje, premie i bonusy są naprawdę bardzo liczne i dostępne dla każdego. Dzięki nim można każdego miesiąca wzbogacić się nawet o kilkaset złotych. Wymaga to jedynie udania się do placówki banku i podpisania kilku dokumentów, dzięki którym można np. uruchomić konto osobiste i otrzymać premię gotówkową, którą wydamy na to, na co tylko zechcemy.

Dla kogo są te promocje?

Najczęściej wszystkie promocje kierowane są do nowych klientów bankowych. Oznacza to, że jeśli przez ostatni czas nie byliśmy klientami danego banku (zwykle określa ilość tych miesięcy regulamin danej promocji), to możemy nim zostać i otrzymać nagrodę. Coraz częściej zdarzają się również promocje kierowane do obecnych klientów. Jednak najistotniejsze jest, by zawsze „mieć rękę na pulsie”, w porę zauważyć taką promocję i z niej skorzystać. Raczej mało który bank sam z siebie informuje swoich klientów o możliwościach, z jakich mogą skorzystać. W przypadku premii za otwarcie lokaty, założenie karty kredytowej itd. nie trzeba być zupełnie nowym klientem. Najczęściej wystarczy, że obecnie nie posiadamy takiego produktu w tym banku, aby móc otrzymać bonus finansowy. W praktyce, z promocji, bonusów i premii różnego rodzaju skorzystać może najczęściej każdy dorosły człowiek, który posiada dowód osobisty i spełnia warunki określone w regulaminie danej promocji. Te najczęściej dotyczą np. nieposiadania jeszcze produktu, za który przyznawana jest premia.

W jakiej postaci otrzymujemy zyski?

Banki bardzo chętnie nagradzają swoich klientów, zarówno nowych jak i obecnych. Jeśli akurat jest promocja w danym banku np. za założenie lokaty, warto z niej skorzystać. Otrzymać możemy premie w różnej postaci. To, w jaki sposób zostaniemy nagrodzeni zawsze określone jest w regulaminie promocji. Najczęściej możemy spotkać się z premią wypłacaną np. na nowo otwarte w tym banku konto. Oprócz tego są również bardzo popularne bony na zakupy w danym sklepie. Najczęściej są to sklepy spożywcze, sklepy internetowe i inne. To bardzo korzystne rozwiązania, bowiem dzięki gwarantowanym nagrodom, bez żadnej loteryjności, ryzyka czy obawy o niepowodzenie można zyskać co miesiąc nawet do 1000 zł. To ogromna premia, którą możemy spożytkować na wiele różnych celów, spłacać raty kredytu, uzbierać na wymarzone wakacje, czy podreperować domowy budżet.

Plusy i minusy zarabiania na bankach

Jak wszystko inne, także zarabianie na bankach może mieć swoje wady i zalety. Do zalet należy przede wszystkim to, że możemy zyskiwać spore kwoty pieniędzy w bardzo prosty sposób, przy minimum zaangażowania. Z promocji i bonusów może korzystać niemal każdy, kto tylko ukończył 18 lat, bez górnej granicy wieku. Nagrody od banku są gwarantowane i nie trzeba zamartwiać się o to, czy je trzymamy, w jaki sposób, gdzie się po nie zgłosić. Co więcej, jest to zysk z którego nie musimy rozliczać się z Urzędem Skarbowym, który nie wlicza się do naszego dochodu. Osób, które w ten sposób działają już od wielu miesięcy, a nawet lat jest mnóstwo. Powoduje to, że zarabianie na promocjach bankowych jest coraz popularniejszą metodą, z której chętnie korzysta wiele osób. Jakie są jednak minusy tej metody? Przede wszystkim, trzeba nieustannie śledzić najnowsze promocje w bankach. Nie zawsze jest to prostym zadaniem, bowiem w Polsce działa już ogromna liczba banków, a promocje, bonusy i nagrody mogą być przyznawane przez bardzo krótki okres czasu. Trzeba więc nieustannie śledzić wszelkie oferty, jakie mają dla nas do zaoferowania banki oraz reagować na czas. Ponadto, najczęściej nie wystarczy skorzystać z zarabiania poprzez formularz internetowy. Najczęściej koniecznością jest wyjście z domu, udanie się do placówki banku i tam złożenie odpowiedniego wniosku o założenie konta, lokaty czy karty kredytowej. Trzeba również pamiętać o tym, że wiele ofert kierowanych jest do nowych klientów, a zatem trzeba również pamiętać o ewentualnym zamykaniu konta bankowego, rezygnowaniu z posiadanych produktów czy spłacaniu pożyczek, jeśli takowych dotyczyła promocja. Prócz tego istnieje jeszcze jeden minus, o którym mało kto myśli. Najczęściej historia naszych rachunków w danym banku jest przechowywana przez długi czas, na co pozwala nowoczesny system. Jeśli więc po latach wrócimy do wybranego banku by wziąć np. kredyt hipoteczny, cała historia związana z otwieraniem i zamykaniem rachunków po otrzymaniu premii może być widoczna.