Zarabianie przez internet

Zarabianie na dodatkach do Wrodpressa

Napisane przez jes@21tcudnie2

WordPress jest jedną z podstawowych platform, na której można stworzyć wygodną, przejrzystą i bardzo intuicyjną stronę www. Dodatkowo, dzięki wielu szablonom i wtyczkom, obsługa takiej strony jest niezwykle prosta. Nie każdy jednak wie, że można również zarabiać na tworzeniu tego rodzaju dodatków.

Jak zarabiać na WordPressie?

Doskonałym sposobem na zarabianie dzięki tej platformie jest tworzenie szablonów i wtyczek. Najlepsze z nich są bowiem odpłatne, a za każdą sprzedaż tego rodzaju dodatków możemy uzyskać przyjemną kwotę. Współpracując z tą platformą można również zdobyć ciekawe doświadczenie i nauczyć się ciekawego zajęcia. Zaś wspierając rozwój WordPressa, zyskujemy podwójnie. Dzięki temu, że zaczniemy tworzyć różnego rodzaju dodatki dla tej platformy, możemy osiągać comiesięczny dochód, który uzależniony będzie od sprzedaży swoich produktów. Sprzedaż może być różna, jednak sami również możemy postarać o jej zwiększenie, polecając np. swój szablon, który stworzyliśmy. Ponadto, coraz więcej twórców decyduje się na tworzenie bezpłatnej, ale bardzo okrojonej wersji różnych wtyczek bądź szablonów. Za korzystanie z rozszerzonej, bardzo łatwej w obsłudze i posiadającej niemal nieograniczone możliwości wtyczki czy szablonu, trzeba już zapłacić. Jeśli jednak uda się stworzyć świetny produkt, bez wątpienia wiele osób zdecyduje się również na zakup rozszerzenia, gdyż pozwoli to na poprawę jakości jego strony, a co za tym idzie, również zwiększy dochody właściciela takiej strony.

Kto może tworzyć dodatki do Wrodpressa?

Takie dodatki może tworzyć każdy, kto tylko posiada do tego niezbędne umiejętności. Oczywiście, najlepiej poradzi sobie z takim zadaniem doświadczony programista, ale nie tylko. Przy odrobinie wysiłku znajdziemy w sieci porady, jak tworzyć dodatki dla WordPressa, zaś jeśli zdecydujemy się na tworzenie szablonów, bez większego wysiłku powinniśmy również znaleźć w sieci pomocne narzędzia do tego, by tworzyć najlepsze i najbardziej praktyczne szablony. Choć takich szablonów w sieci jest już tysiące, to nieustannie twórcy stron internetowych poszukują nowych, ciekawszych, lepszych, czy bardziej nowoczesnych. Jeśli więc mamy zmysł artystyczny, potrafimy zająć się tworzeniem szablonów na strony internetowe i jesteśmy w stanie odgadnąć, jakie potrzeby maja twórcy stron internetowych, ale przede wszystkim czytelnicy takich stron, być może uda nam się wykonać szablon idealny. Wówczas z pewnością doczekamy się wielu pobrań i zastosowań takiego szablonu. Jeśli natomiast będziemy oczekiwali niewielkiej opłaty za zakup tego szablonu, bądź jego rozszerzenia, to szanse na osiągniecie tego celu znacząco rosną. Każdego miesiąca wielu internautów próbuje swoich sił przy tworzeniu różnych dodatków do WordPressa. Dlaczego nie mielibyśmy sprawdzić się w tym również my?

Czy jest to trudne zajęcie?

To zależy od tego, jakie są nasze umiejętności i wiedza. Jeśli należymy do osób utalentowanych artystycznie, potrafimy tworzyć, w mig pojmujemy zasady działania programów komputerowych i mamy jako taki zmysł estetyczny – nie będzie to trudnym zajęciem. Jeśli jednak nie potrafimy zbyt dobrze obsłużyć komputera, a każdy program w komputerze to nasz wróg – lepiej będzie poszukać innego sposobu na zarabianie online. Stworzenie szablonu czy dodatku do WordPressa może trwać dość długo, jeśli nie będziemy od razu wiedzieć, co chcemy zrobić i jak to osiągnąć. Zdarza się, że wielokrotnie zmieniamy zdanie, przerabiamy wtyczkę czy szablon po wiele razy, bądź metodą prób i błędów musimy dojść do tego, na czym nam najbardziej zależy. Zdarza się także, że musimy nieco poszerzyć swoja wiedzę czy umiejętności, co dodatkowo może przedłużyć cały proces. Warto jednak się tym zająć, bowiem dodatkowy dochód jaki możemy osiągnąć dzięki dodatkom do Wrodpressa potrafi być naprawdę spory. Pamiętajmy również o ogromnej radości, kiedy zobaczymy gdzieś swoje dzieło, które ktoś wykorzystuje i robi to doskonale. W ten sposób możemy naprawdę wiele zyskać, a przede wszystkim swoją ogromna satysfakcje.

Plusy i minusy tworzenia dla WordPressa

WordPress jest bardzo popularną platformą, z której korzysta ogromna liczba internautów na całym świecie. To powoduje, że nasze możliwości na zarabianie dzięki dodatkom do tej platformy są znaczne, bowiem dotrzeć możemy do każdego użytkownika, będącego gdziekolwiek na świecie. Ponadto, ograniczenia praktycznie nie istnieją. Możemy tworzyć co tylko zechcemy, gdzie zechcemy i kiedy zechcemy. Zaś po ukończeniu swojego dzieła pozostanie już jedynie dodanie go do ogromnej bazy dodatków czy szablonów dla WordPressa i oczekiwanie na dochody, jakie dzięki temu udało się uzyskać. Pamiętajmy także, że nie musi to być wcale wyjątkowo rozbudowany dodatek, czy skomplikowany. Czasem te najprostsze są najbardziej przydatne i sprawdzają się doskonale. Zastanówmy się więc, jakie są potrzeby internautów i właścicieli stron internetowych i spróbujmy na nie odpowiedzieć. Wadą tej metody zarabiania jest bez wątpienia to, że trzeba posiadać pewne umiejętności, które pozwolą nam na wykonanie tego rodzaju dzieła. Nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić, są również osoby, które nie chcą nawet spróbować, obawiając się niepowodzenia. Nie poddawajmy się jednak, bowiem tworzenie tego typu rozwiązań nie jest niemożliwe, nawet dla kogoś nieposiadającego doświadczenia, wiedzy i umiejętności programisty. Jeżeli jednak posiadamy takie umiejętności, koniecznie wykorzystajmy je w ten sposób, bowiem dochody, jakie można osiągnąć dzięki szablonom i dodatkom do WordPressa są naprawdę wysokie i mogą znacznie poprawić sytuację materialną osoby, która zechce podjąć się takiej współpracy i zdoła stworzyć piękne dzieło, z którego wiele osób chętnie będzie korzystało.